Тернопільський універститет став другим в Україні за Індексом прозорості антикорупційної політики

Нещодавно громадська організація «Регіональний центр євроінтеграційних проектів» оприлюднила на своєму офіційному сайті рейтинг закладів вищої освіти України за Індексом прозорості антикорупційної політики у 2017 році. Цей рейтинг є результатом 9-місячної роботи команди експертів вищезгаданого громадського об’єднання.

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського посів друге місце серед 202 ВНЗ, які брали участь у дослідженні. Рівень прозорості ТДМУ становить 70,69%, а загальна сума балів – 20,50. Максимальна сума балів, яку міг набрати той чи інший вищий навчальний заклад, становить 29, – повідомляє прес-служба навчального закладу.

Команда громадської організації «Регіональний центр євроінтеграційних проектів» у 2017 році започаткувала моніторингову кампанію, спрямовану на оцінювання рівня прозорості і ефективності антикорупційних політик українських закладів вищої освіти. В основі методології лежить перевірка фактів дотримання українськими ВНЗ законодавства у галузі запобігання корупції, а також запровадження внутрішніх механізмів антикорупційного комплаєнсу.

Для досягнення мети дослідження було відібрано 202 українські заклади вищої освіти, які увійшли до рейтингу «Топ-200 Україна» у 2016 році.

Потрібно зазначити, що достатньо великий обсяг вибірки українських ЗВО дає можливість вивчати не лише сприйняття адміністраціями ЗВО проблеми корупції, а й реальний досвід превентивно протидіяти її проявам. Вибірка дослідження побудована так, що дає змогу аналізувати дані не лише на рівні України в цілому, а й на рівні кожної області. Опитування в 2017 році проводилося тільки на територіях, підконтрольних уряду України.

Довідка:

Комплаєнс (англ. compliance – згода, відповідність) – у буквальному значенні дія у відповідності до запиту чи вказівки. «Комплаєнс» – це відповідність певним внутрішнім чи зовнішнім вимогам або ж нормам.

Підготовлено за матеріалами результатів дослідження http://europrojects.org.ua/2018/01/21/tiap-2017-1/

Коментарі вимкнені.