Відтепер Лавра остаточно стане українською

Столична міська рада передала землю у постійне користування Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”. Відзначається, що ці ділянки не були законодавчо оформлені понад тридцять років.

Про це повідомив заступник мера столиці Петро Оленич. За його словами, тепер монастир остаточно позбудеться “руского міра”.

“Ми це зробили. Ці ділянки не були законодавчо оформлені понад тридцять років. І саме це дозволяло московському патріархату вільно користуватися ними. Але більше цього не буде. Відтепер Лавра остаточно стане українською”, – написав столичний чиновник.

Він також подякував депутатам Київради, команді Департаменту земельних ресурсів та Міністерству культури та інформаційної політики за сприянні цьому рішенню.

“Це без перебільшення історичне рішення”, – резюмував Оленич.

9 серпня 2023 року суд визнав законним розірвання договору, укладеного між монастирем УПЦ МП та Національним заповідником “Києво-Печерська лавра”. Тоді відмічалось, що, згідно рішення, ченці московського патріархату мали покинути територію Лаври ще до 4 липня 2023 року.

Як повідомляв OBOZ.UA, Господарський суд Києва зобов’язав Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру (Чоловічий монастир) УПЦ повернути Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” його майно. Зокрема, йшлося про 79 об’єктів Нижньої Лаври.

Коментарі вимкнені.