Віктор Ющенко на свято Покрови молився з громадськістю Тернопільщини (фото)

Лідер союзу патріотичних партій «Наша Україна» Віктор Ющенко спільно з жителями Тернопільської області взяв участь в урочистостях з нагоди свята Покрови та 70-річчя УПА, які пройшли у форпості визвольної боротьби, на території музейного комплексу «Штаб УПА-Південь» у селі Антонівці Шумського району.

Після святкового богослужіння Віктор Ющенко спільно з громадськістю поклав квіти на цвинтарі загиблим воїнам УПА, а також поспілкувався з жителями краю.

Виступаючи перед громадою, лідер «Нашої України» зазначив, що сьогоднішнє свято якнайбільше уособлює визвольний рух українців.

«В цей день завжди консолідувалась українська нація. Яка найбільша мрія була у наших дідів-прадідів, у тисяч хлопців і дівчат, які полягли у цих лісах? Вони хотіли мати власну державу. Кожне покоління боролося за цю мету. 300 років тому їх назвали «мазепинцями», 100 років назад їх назвали петлюрівцями, 60 років тому – «бандерівцями». І кожне українське покоління родило покоління, яке було провідниками національної ідеї і боролося за цю мету», – нагадав Віктор Ющенко.

Він додав, що роками із свідомості українців намагалися стерти пам’ять про власних героїв.

«Довгий час Україна була розділена між різними імперіями, у нас відбирали мову, церкву, культуру, нам нав’язували чужих героїв. Моєму покоління казали, що ваш герой – Павлік Морозов, а Мазепа – зрадник, Бандера і Петлюра – зрадники. Необхідно було десятиліття, щоб ми повернули своїх героїв, почали відверто говорити про сторінки власної історії та відроджувати національні традиції», – сказав Віктор Ющенко.

Саме його указами було присвоєно звання Героїв України Степану Бандері та Роману Шухевичу, однак із зміною влади ці укази було скасовано.

«Це зумовлено тим, що, на жаль, в державі немає єдиної поки що думки щодо визвольних змагань українців. Проблема також в тому, що прийшли слабкі політики, а слабкий політик завжди буде тримати середню лінію. Лише зміна національного курсу може привести до формування єдності українців, відродження національних цінностей та визнання істинних героїв української історії. Тому 28 жовтня потрібно обирати не милозвучні гасла, не лисих чи кучерявих, молодих чи старих. Потрібно обирати ідею і національний курс. 28 жовтня має стати днем патріотичних сил, які здатні відстояти державу, національні інтереси, а з цим – і забезпечити добробут українців», – наголосив Віктор Ющенко.

Він також привітав сивочолих жителів області, які воювали в лавах УПА.

«Вітаю живих свідків нашого найвизначнішого патріотичного руху, воїнів УПА, бажаю їм здоров’я і довгих літ. А тим, хто уже біля Господа, – нехай наші молитви дійдуть до них. Ми пам’ятаємо наших героїв, не забуваємо про їхні подвиги, ці люди заслужили й загальнодержавне визнання», – сказав Віктор Ющенко.

Під час перебування на Тернопільщині лідер «Нашої України» також взяв участь в зібранні Великої  Козацької Ради, на якій обговорювалося питання об’єднанню козацьких організацій в одну міцну структуру задля побудови козацької України, а також привітав учасників 10-го ювілейного Фестивалю козацької пісні «Байда».

-1 thoughts on “Віктор Ющенко на свято Покрови молився з громадськістю Тернопільщини (фото)

  • 14:12 | 15.10.2012 о 14:12
    Permalink

    ТА ЙОМУ ВЖЕ СВЯТИЙ БОЖЕ НЕ ПОМОЖЕ! ЦЕ ВЧОРАШНІЙ ДЕНЬ!

Коментарі вимкнені.