Віталій Цимбалюк буде боротися за пільги для учасників АТО, з інвестиційними угодами та алкоголем на зупинках

Звільнити учасників АТО від сплати комунальних послуг, заборонити продаж алкоголю на зупинках та передачу земельних ділянок у суборенду пропонує голова громадської організації «Тернопіль Європейський», депутат міської ради Віталій Цимбалюк. Проекти відповідних рішень він уже презентував журналістам та закликає мешканців файного міста долучитися до їх обговорення.

Під час останньої сесії Тернопільської міської ради на порядок денний було винесеноблизько 300 проектів рішень. 280 із них – земельні питання. Така ситуація – традиційна для нашого міста.
– Я вже роками принципово не беру участі у розгляді земельних питань і голосую лише за важливі для тернополян рішення, – каже Віталій Цимбалюк. – Наша громадська організація «Тернопіль європейський» пропагує європейський рівень життя мешканців нашого міста. І ми стараємося не лише подавати ідеї, а й втілювати їх в життя. Зараз разом із нашими активістами, серед яких є і діючі депутати міської ради, ми вирішили подати три проекти рішень на наступну сесію. Згідно європейської практики, такі рішення провинні обговорювати на громадських слуханнях. Оскільки у нашому місті, незважаючи на обіцянки міської влади, такі слухання не відбуваються, ми вирішили розповісти про наші ініціативи у ЗМІ і дізнатися, що про це думають тернополяни.

Насамперед, «Тернопіль Європейський» пропонує міській владі звільнити від сплати комунальних послуг учасників АТО, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих під час участі в АТО.
– Думаю, з тернопільського бюджету, який на сьогодні має понад мільярд гривень, можна надати таку необхідну цим сім’ям фінансову підтримку, – зазначає Віталій Цимбалюк. – Це 444 бійці АТО, які ще не отримали офіційного статусу учасників бойових дій, який надаватиме їм право на пільги з державного бюджету. Тому до цього часу підтримати і допомогти їм – наш обов’язок.
Схоже рішення міська рада прийняла у 2014 році всього на 4 місяці. Більшість українських міст продовжили його дію і на 2015 рік. А от в Тернополі цього не зробили.

Також активісти громадської організації «Тернопіль Європейський» ініціюють заборону продажу алкогольних напоїв на зупинках громадського транспорту.
– Це рішення, стане логічним продовженням антиалкогольного позиціонування нашої міської ради, – каже депутат міської ради Олег Вітвіцький. – Адже кілька років тому наша каденція почалася саме із резонансного рішення про заборону продажу алкоголю після 22-ї години. Думаю, наступним кроком у налагодженні діяльності міста і вирішенні проблеми вільного доступу молоді до алкогольних напоїв стане заборона продажу алкоголю на зупинках громадського транспорту. Сподіваємося, нашу пропозицію підтримають депутати. Це добра європейська практика, яку варто впровадити у нашому місті. До того ж, завдяки цьому земля на зупинках втратить свою привабливість для забудовників та підприємців, тож, можливо, зникнуть і спекуляції навколо таких ділянок.

Враховуючи неодноразові вимоги тернополян та норми земельного законодавства, Віталій Цимбалюк пропонує Тернопільській міській раді заборонити передачу в суборенду земельних ділянок, виділених в оренду підприємствам, установам та організаціям комунальної форми власності міськради, та створити тимчасову депутатську комісію з питань вивчення ефективності укладених інвестиційних угод за період цієї каденції.
– Разом з юристами та депутатами ми підготували проект рішення, який допоміг би врегулювати земельні питання у нашому місті, – розповів Віталій Цимбалюк. –Ми виступаємо проти інвестиційних угод, які заключає міська рада безпосередньо з інвесторами. Адже від початку каденції ніхто з громади міста не бачив цих угод, ми не знаємо, як проводяться конкурси, і яку користь місто від цього отримує. Ми виступаємо за те, щоби продаж чи передача земля відбувалися відкрито і згідно законодавства – через аукціон.

Учасники ГО «Тернопіль Європейський» сподіваються, що ці проекти рішень розглянуть у комісіях міської ради і вже наступної сесії винесуть на голосування міських депутатів.

Коментарі вимкнені.