Вперше на вулицях Тернополя популяризуватимуть найдоступніший вид фітнесу

Тисячоліттями життя людей було пов’язане переважно з фізич­ною працею, на яку припадало до 90% зусиль. За роки остан­нього століття склалися інші співвідношення, виник дефіцит рухової активності. Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, частіше хво­ріють на гіпертонічну хворобу, атеросклероз, цукровий діабет, схильні до ожиріння.

Найдоступніший вид фітнесу – ходьба . Щоб ходити пішки, не потрібно купувати спеціального спорядження, абонемент в спортивний зал або заручатися дозволом лікуючого лікаря. Ходьба – найприродніший, а значить, і найкорисніший для людини вид рухової активності.

Про користь ходьби написано і сказано вже чимало. Британський департамент охорони здоров’я зробив заяву, згідно з яким для підтримки здоров’я кожній людині потрібно робити в день 10 тисяч кроків. Всесвітня організація охорони здоров’я повністю погодилася з англійцями, і цю цифру винесла в якості рекомендацій для систем охорони здоров’я всіх країн.

Японцям не потрібно було розпорядження чиновників від охорони здоров’я. Тут традиційно багато ходять пішки і, можливо, саме це стало причиною того, що японці в середньому живуть 82 роки, а росіяни, які в основному своїй масі не надто обтяжують себе фізкультурою, навіть такої елементарної, як ходьба, живуть у середньому до 67 років.

Щоб оцінити, багато це чи мало – 10 тисяч кроків, можна придбати крокомір і за показниками приладу відстежувати, чи виконується фізіологічна норма. Але й без приладів ясно, що середньостатистичний міський житель, який не займається фізкультурою і спортом, не робить і третини від належного. Відвідування магазину, короткий шлях від дому до автомобіля або автобусної зупинки і назад, мляві переміщення по офісу – це в середньому 3 тисячі кроків у день. Решту потрібно «добирати» спеціально, при цьому бажано прискорювати темп. У підсумку за годину додаткової ходьби ви «доходите» до фізіологічної норми.

Тому Лілія Проць запрошує всіх тернополян долучитися до Всесвітнього дня ходьби і разом порухатися у неділю 4 жовтня 2015 року на Театральному майдані!

Маєш можливість пройти по вулицях міста разом з відомими співгромадянами, новими знайомими. Приходь сам і приведи родину та друзів! – закликає вона.

Як відомо, Всесвітній день ходьби відзначається у перші вихідні жовтня в понад 130 країнах світу. Ініціатором акції є міжнародна організація «TAFISA» – провідна організація в світовому русі масового спорту, яка нараховує більше 200 членів і 130 країн-учасниць.
Мільйони учасників різного віку і фізичної підготовки по всьому світу виходять на вулиці своїх міст, аби продемонструвати, що активне життя доступне кожному, незалежно від статі, віку, віросповідання чи кольору шкіри.

Такий захід вже два роки поспіль проходить у Києві та Рівному. А у Тернополі пройде вперше.

Долучитись можна у соціальних мережах:

https://www.facebook.com/events/1484316925215591/

https://vk.com/event23029023

Коментарі вимкнені.