Як Міністерство екології накрало на тендерах в Тернопільській області

Кременецький ботсад – один з найстарших в Україні, закладений ще 1754 року як аптечний сад Єзуїтського колегіуму.

Постановою Ради Міністрів України від 17 березня 1990 року та постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року Кременецький ботанічний сад оголошено об’єктом природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, мета якого — збереження, вивчення, інтродукція, акліматизація та ефективне господарське використання рідкісних і типових видів флори. Загальна площа ботанічного саду – близько 200 га.

Перебуває ботсад нині в підпорядкуванні Міністерства екології та природних ресурсів України, адміністрація знаходиться в місті Кременець Тернопільської області.

У 2013 році Мінприроди ухвалило рішення, що ботанічному саду потрібно побудувати нове адміністративне приміщення, на основі чого був оголошений тендер.

На здивування адміністрації ботсаду на тендер, крім відомих зі статті про Ічнянський НПП непов’язаних між собою “НВП “Діоніс” та “Еверест-М”, подалися ще 4 місцевих фірми: дві з Рівненщини та дві з Тернопільщини. Згідно з протоколом розкриття пропозицій конкурсних торгів від 06.11.2013 вони пропонували побудувати приміщення за суми від 8 до 10 млн гривень, на відміну від “фаворитів”, які за свою роботу хотіли близько 12 млн.

Звісно, комітет з конкурсних торгів Кременецького ботсаду знайшов вихід із ситуації і 02.12.2013 року з формальних причин відмовив в участі в тендері цим чотирьом “небажаним” учасникам. Того ж дня було обрано переможця, яким, звісно, виявилося ТОВ “Еверест-М”.

Національний природний парк «Кременецькі гори»

Окрім ботанічного саду в м. Кременець знаходиться адміністрація ще іншої установи в підпорядкуванні Міністерства екології – Національного природного парку “Кременецькі гори”. І в тому ж 2013 році для неї теж вирішили побудувати нове адмінприміщення, щоправда не таке вартісне. Проектну документацію для цього будівництва робив …. НВП “Діоніс”, що підтверджується платіжкою від 17.09.2015 року, згідно з якою нацпарк “Кременецькі гори” заплатив 80 000 гривень за проектно-кошторисну документацію до договору від 16.09.13 року (нагадуємо така ж схема, коли проектно-кошторисну документацію робив один з учасників тендеру, була в Ічнянському національному природному парку http://epl.org.ua/events/2171-koruptsiinyi-tender-v-ichnianskomu-npp-abo-iak-ministerstvo-ekolohii-ta-pryrodnykh-resursiv-vidnovliuie-stari-skhemy).

Згідно з протоколом розкриття пропозицій конкурсних торгів від 06.11.2013 вже відомі нам “Еверест-М” та НВП “Діоніс” забажали 7 млн 200 тисяч гривень, а троє конкурентів з Тернополя пропонували побудувати за значно менші суми – від 4 млн 700 тисяч гривень до 6 млн 200 тисяч гривень.
Але, звісно, комітет з конкурсних торгів Кременецького нацпарку вирішив не відставати від своїх колег з ботсаду, і того ж 02.12.2013 знайшов підстави для відхилення пропозиції “неправильних” учасників тендеру – і вибрати переможцем ТОВ “Еверест-М”.


Реакція влади

У грудні 2013 року вже був початок Майдану, і тернопільські будівельні фірми вирішили не припиняти боротьбу. Державними органами було проведено перевірки, які виявили “невідповідність учасників конкурсу (мається на увазі НВП “Діоніс” та ТОВ “Еверест-М”) кваліфікаційним критеріям та пропозицій умовам документації конкурсних торгів”.
Результати тендеру стосовно національного природного парку “Кременецькі гори” були відмінені прокуратурою.http://tern.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=133138

Дії комісії з конкурсних торгів Кременецького ботанічного саду стали предметом судового розгляду. 15 серпня 2014 року Кременецький районний суд виніс постанову по справі № 601/1614/14-п і встановив, що пропозиції  ТОВ «ЕВЕРЕСТ-М» та ТзОВ « Науково-виробниче підприємство «ДІОНІС»  не відповідали умовам документації з конкурсних торгів, що є порушенням, ч. 1 ст. 10, ч. 1 ст. 23 та пп. 3 ч. 1 ст. 29 Закону України «Про здійснення державних закупівель», а в діях заступника голови ботанічного саду ( який був головою конкурсної комісії) є склад правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 164-14 КУпАП. http://reyestr.court.gov.ua/Review/40172438
Влада нова, схеми старі

Може здатися, що ситуація вичерпана: правопорушення припинено, винні покарані. «Злочинна схема часів Януковича» розкрита. Але виявляється, що недобросовісні компанії просто вичікували, поки все затихне!
22 грудня 2015 року Кременецький ботанічний сад перераховує фірмі “Еверест-М” 2 010 024 грн за виконані будівельні роботи згідно з актом № 1 вiд 21.12.2015 р. до договору вiд 24.12.2013!

Ані керівництво Кременецького ботанічного саду, ані керівництво Міністерства екології та природних ресурсів України досі не ініціювали процедуру перегляду навіть найбільш скандальних тендерних закупівель!

ЕПЛ, враховуючи ситуацію з тендерами в інших установах ПЗФ, певна, що такі оборудки не могли би бути реалізовані без участі керівництва Міністерства екології та природних ресурсів України, а тому продовжує розкривати корупційні схеми в системі Міністерства  екології та природних ресурсів!

Коментарі вимкнені.