Як тернополяни побували в Одесі 2 травня (фоторепортаж)

 

2 травня 2014 року до Одеси в українську військово-морську базу прибула делегація від громади Тернопілля. Очолив делегацію заступник голови ТОДА Леонід Бицюра, від Тернопільського інформаційно-координаційного пункту підримки ВМС ЗС України Ігор Крочак, Тарас Білан.

До штабу ВМС ЗС України делегація доставила та передала сім комп’ютерів  персональних стаціонарного типу, принтер формату А3, декілька ящиків з різним обладнанням до оргтехніки (шнури подовжувачі, клавіатури, скрепери і ін..). Уся ця оргтехніка була прийнята від нас із словами вдячності представником штабу ВМС ЗС України одним із попередніх командирів корвета «Тернопіль» капітаном 2 рангу Андрієм Куриленком. Саме штаб ВМС ЗС України визначить у які підрозділи і екіпажі флоту що зараз здійснюють службу по захисту водних рубежів України у Чорному морі передати одиниці цієї техніки. В зв’язку з цим ми ще раз звертаємось до тернополян і усієї громади області, нашим морякам потрібна ваша допомога. У випадку, якщо  Ви готові передати для потреб Збройних сил держави Україна (флоту) :

–           орг. – техніку, запасні частини до неї, канц.- товари, переноски, кабеля електричні;

–         Заправити транспорт для доставки зібраного ( виключно
диз.-паливо) – це вкрай необхідно.

просимо телефонувати за номером тел. 0971136235, або приносити в каб.510, Облагробуд, вул.Крушельницька,  18 ( навпроти бару 777).

По кожній речі буде складено  акт прийомки передачі  в трьох екземплярах: перший – на штаб ВМС ЗС України, другий – особі, що передала, третій голові ТОГО «Тернопільсікі підсумки»  Тарасові Білану  , як особі, що відповідальна за передачу всіх товарно – матеріальних цінностей для Збройних Сил України.Особисту відповідальність  за доставку допомоги  несе: Голова ТОГО «Тернопільскі підсумки» Білан Тарас

Для контролю руху коштів, після завершення перерахунку , матеріали будуть передані в Тернопільський обласний військовий комісаріат.

До речі Андрій Куриленко пізно ввечері 2 травня відбув до Севастополя щоби взяти участь у черговому передислокуванню українських одиниць ВМС  і серед них «Кременця» до Одеси. Того ж таки дня Леонід Бицюра та члени делегації мали зустріч з заступником командувача ВМС ЗС України контр-адміралом  Андрієм Тарасовим та почесним громадянином міста Тернополя командиром флагмана ВМС ЗС України фрегата «Гетьман Сагайдачний» капітаном 1 рангу Романом Пятницьким. На зустрічі обговорювалась подальша співпраця громади Тернопілля і українських військово-морських сил. Контр-адмірал Андрій Тарасов особливо відмітив діяльність керівництва області та громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС ЗС України у придбанні систем військового зв’язку що нещодавно були встановлені на фрегаті «Гетьман Сагайдачний» та висловив усім громадянам і таким організаціям як ВАТ «Будіндустрія», «Агробуд Є» що долучились до фінансової підтримки цього починання. Керівництву Тернопільського заводу «Оріон» що пішли назустріч і так швидко зуміли виговити, доставити і встановити на фрегаті це обладнання. Взагалі зв’язок  це те болюче питання яке потрібно вирішувати комплексом модернізації  в українських ВМС. Зв’язок є «нервом управління» і його захищеність після сумнозвісних подій у Криму є архиважливою. Отож починання Тернопільщини є гідним наслідування у всій Україні. Леонід Бицюра висловив ідею подальшого поглиблення співпраці Тернопілля з флотом, адже це ще й забезпечення робочих годин та місць на наших підприємствах, але все це потрібно робити на державній основі.

Розташувалась делегація разом з нашим екіпажем протичовнового корвета «Тернопіль» на  кілекторному судні «Шостка». Капітан-лейтенант Олексій Кирилов, який виконує обов’язки старшого екіпажу і заступник командира з виховної роботи капітан 3 рангу Олександр Сердюк та весь екіпаж передають вітання усій громаді Тернопілля  і ще раз дякують за сердечний прийом екіпажу на реабілітації яка відбулась трохи раніше. Команді корвета «Тернопіль»  Ігор Крочак прочитав коротку лекцію на тему «Підняття українських національних прапорів на кораблях Чорноморського флоту у 1918 році».

У цей же день 2 травня члени делегації вирішили взяти участь у марші Української єдності що вдбувався у Одесі. Звичайно що ми не могли стояти осторонь у протидії тій агресії і провокаціям що вчиняла російська агентура і сепаратисти. Так явний провокатор почав викрикувати у оточенні українських активістів гасла «Новоросія, Новоросія…» і намагався вихопити у себе з під верхнього одягу пістолет.  Леонід Бицюра разом з іншими активістами сміло кинувся до нього і не дав вихопити зброю з кобури. Мені вдалося частково сфотографувати ці моменти. Ще на фотокамеру  зафіксував звірське побиття проросійськими активістами українця бітами і ногами на землі. На спроби затримати мене як «неугодного» фотографа вдалося вирватись. Далі фотографував поранених українців з вогнепальної зброї і можу з впевненістю сказати що допустиму межу у протистоянні перші переступили проросійськи налаштовані активісти. Відбувалося все це на перехресті вулиць Грецької і Преображенської біля великого православного храму. Ввечері разом з Олексієм Кириловим ми перемістились в базу наших військових моряків де по екіпажам було обявлено великий збір по тривозі.

Якщо ж описати загальні враження від цих двох днів у Одесі до вона мені видалася чудовим і багатоликим українським містом яке жило своїм життям на вулицях у  парках і алеях, до моменту початку цієї страшної проросійської провокації що закінчилась так трагічно для людських життів. Поки не було цих вуличних боїв я зафіксував як фотограф і парки Одеси і бухту де стоять наші військові кораблі, і у мене залишилось бажання відвідати ще не раз цю дійсно «перлину біля моря».

Ігор Крочак, військовий історик, один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль», член Національної Спілки Журналістів України, Спілки Офіцерів України, голова Тернопільського громадського інформаційно-координаційного пункту підтримки ВМС Збройних Сил України  (фото автора)

Коментарі вимкнені.