Яка доля “світить” безпритульним тваринам в Тернополі

Два учасники взяли участь у тендері щодо регулювання чисельності безпритульних тварин у місті та утримання центру стерилізації і притулку для тимчасового їх перебування. Бажання займатися цією справою виявили товариство «Зооцентр» та підприємець Тетяна Луковська.

Відкриття пропозицій цього тендеру відбулося у середині квітня. Результати конкурсу учасникам мають повідомити у травні.

Голова тендерної комісії Микола Лесів по черзі розкрив подані на конкурс конверти із документами перед присутніми, назвав хто і які необхідні папери подав. Серед багатьох довідок, конкурсанти подають й документ про те, що учасник конкурсних торгів «…не пропонує, не дає або не погоджується дати, прямо чи опосередковано будь якій посадовій особі замовника, іншого державного органу винагроду у будь-якій формі з метою вплинути на прийняття рішення щодо визначення переможців процедури закупівлі або застосування замовником певної процедури закупівлі».

Після оголошення пропозицій члени тендерної комісії та представники товариства «Зооцентр», які були присутні на відкритих торгах, підписали протокол заходу. Ні в однієї ні в другої сторони не було зауважень чи запитань щодо поданих документів. Присутнім конкурсантам повідомили, що результати тендеру їм нададуть протягом 20 робочих днів.

Ірина Пареєва, директор ТОВ «Зооцентр», зазначила, що сказати скільки саме в місті безпритульних тварин, важко, адже наразі ніхто не робить такого обліку. Якщо товариство переможе у тендері, то такий облік стане одним із напрямків їхньої роботи. Представники «Зооцентру» зазначили, що не зможуть одразу вирішити проблему безпритульності тварин, зокрема, собак, але постараються поступово змінити ситуацію на краще.

– Зараз ми не можемо сказати, що заберемо всіх собак з вулиць, – говорить Олена Дейнека, активіст громадської організації «Ноїв ковчег» та співзасновник ТОВ «Зооцентр». – Ми можемо знизити напругу: стерилізувати тварин, щоб зменшити їхню популяцію. Працюватимемо також з населенням – будемо популяризувати стерилізацію домашніх тварин, будемо допомагати людям, які не можуть собі дозволити стерилізувати тварин, як волонтери будемо допомагати людям, які утримують трьох і більше тварин. Працюватимемо також над тим, щоб відкрити кілька притулків для тварин в області. Адже у Дичкові є тільки Центр стерилізації і тимчасовий притулок, де тварини перебувають тільки декілька днів після операції, а потім їх відпускають. На інвестиції нам потрібно приблизно 400 тисяч гривень.

У попередні роки відлов безпритульних тварин в Тернополі та утримання Центру стерилізації і тимчасового притулку здійснювали працівники ТМ ШЕД. Із 2009 року на громадських засадах цією справою також займаються представники ГО «Ноїв ковчег». Із міського бюджету в 2104 році виділили 800 тисяч гривень на утримання Центру стерилізації і притулку тимчасового утримання у Дичкові. Ще 930 тисяч гривень витратять на проведення робіт з регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста відповідно до вимог чинного законодавства.

Ольга Трач

-1 thoughts on “Яка доля “світить” безпритульним тваринам в Тернополі

  • 20:21 | 30.04.2014 о 20:21
    Permalink

    Надал скерував в притулок в Дичкові купу грошей. так що скоро чекаєм відкриття!

Коментарі вимкнені.