За компенсацією на виплату комунальних послуг звернулося 110 сімей з Тернопільщини

Соціально-незахищені жителі краю можуть отримати компенсації витрат на оплату комунальних послуг. Відповідні пільги надає постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2014 №83 „Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги”, яка набрала чинності з 1 липня 2014 року. Станом на 19.09.2014 за призначенням компенсації витрат на комунальні послуги в департамент соціального захисту населення Тернопілської облдержадміністрації звернулось 110 сімей.

За словами директора департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Вадима Боярського, найбільшу кількість звернень за компенсацією зафіксовано у Гусятинському (23), Збаразькому (20), та Бучацькому (19) районах, а також у місті Тернополі (17).
«Із загальної кількості сімей, які звернулися, призначено компенсацію – 65 сім’ям, відмовлено – 21, матеріали про призначення компенсації 24 сім’ям перебувають на розгляді, – констатував Вадим Боярський. – Основні причини відмови у призначенні компенсації це перевищення середньомісячного сукупного доходу сімей встановленого прожиткового мінімуму для сім’ї».

Сума призначеної компенсації в неопалювальний період становить 1,503 тис гривень, в опалювальний період – 13,696 тис гривень.
«Разом з тим, з початком опалювального сезону очікується збільшення звернень громадян до органів соціального захисту населення області з питань призначення компенсації», – зазначив Вадим Андрійович.

Довідково:
Право на отримання компенсації мають сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, що визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.
З 1 січня 2014 року встановлено такі прожиткові мінімуми:
для дітей віком до 6 років – 1032 гривень;
для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 гривень;
для працездатних осіб – 1218 гривень;
для осіб, які втратили працездатність – 949 гривень

Коментарі вимкнені.