Сьогодні — День святої Мастрідії (Must read)

5847b89e5f255-den-ekaterini-gadaniya-542x400-1-_12007 грудня — 342 день року. До кінця року залишається 24 дні. Тернополяни, не забудьте привітати сьогодні з Днем янгола знайомих Катерин. У народі цей день ще називають святом дівочої долі. 

Святу Катерину вважають покровителькою жінок, шлюбу, а особливо — наречених. Забобонні дівчата нині ворожать на свою долю.

Символ цього дня

Свята Катерина – знатна дівчина, яка народилася в третьому столітті нашої ери в Александрі. Вона славилася своєю мудрістю і красою. Коли їй виповнилося 17, вона захотіла вийти заміж за чоловіка, який перевершував її як в красі, так і в розумі, знатності та багатстві. Мати Катерини, що таємно сповідувала християнську віру, взяла доньку з собою до мудрого старця, щоб попросити в нього поради. Цей старець розповів Катерині про таїнства віри, духовних багатств і щастя бачити Небесного нареченого, який постане перед нею, якщо вона стане християнкою. Увірувавши, Катерина прийняла хрещення.

Палко увірувавши в християнство, вона почала проповідувати і навертати язичників до віри, за що її невдовзі стратили. Але навіть після її смерті до її мощей приходили у пошуках зцілення, і отримували його.

День пам’яті святої Мастрідії

А за православним календарем 7 грудня — день пам’яті святої Мастрідії. Вона дала обітницю дівоцтва і, дотримуючись посту і безмовністі, перебувала в постійній молитві. Чистота життя святої діви була піддана випробуванню. Один юнак, запалився до неї нечистим бажанням, став переслідувати її, так що свята Мастрідія змушена була не виходити з дому навіть до церкви. Потерпаючи, що мимоволі ввела юнака в спокусу, свята закликала його в свій будинок. Дізнавшись, що його особливо приваблюють її прекрасні очі, преподобна з повним самозреченням виколола їх човником, яким ткала полотно. Позбавивши себе і юнака від спокуси, святая Мастрідія привела його до расканію, і він, прийнявши чернецтво, жив суворим аскетом, а Мастрідія закінчила життя в працях у Господі.

День місцевого самоврядування

В Україні 7 грудня відзначається День місцевого самоврядування – це професійне свято всіх, хто працює в сільських, селищних, міських, районних та обласних радах.

А у світі сьогодні – Міжнародний день цивільної авіації.

У 1991 році на зустрічі президентів Білорусі, Росії та України ліквідовано СРСР.

У Тернополі в цей день 6 років тому запрацював сайт “Погляд”. Дякуємо читачам, що ви з нами!

Коментарі вимкнені.