Завдяки тернополянам в Карпатах, усі сторони світу почули “Заповіт” Шевченка

8-10 березня четверо учасників Тернопільської організації «Молодіжний Націоналістичний Конгрес» здійснили пішу мандрівку засніженими Карпатами, аби на найвищій вершині України прочитати заповіт Тараса Шевченка.

Як повідомили 12 березня ЗІКу в прес-службі обласного осередку МНК, цех захід, приурочений до Шевченківських днів, провели уже п’ятий рік поспіль.

«Почалося все у 2008 році, коли молодь організації вирішила, що лише літературних читань для вшанування пам’яті Кобзаря недостатньо. Адже для нас Шевченко – не просто талановитий письменник чи геній пера, для українців він є уособленням борця проти «духовної німоти» та рабської свідомості, співцем людської волі. Саме цей зміст його творчості і особистості передає мандрівка, яка отримала назву «Заповіт», – розповів голова Тернопільського обласного осередку МНК та учасник акції Віталій Вовк.

За його словами, щороку на початку березня у горах ще триває справжня зима, тож інколи хлопцям доводиться пробиратися крізь замети в страшну негоду, а ночувати, якщо пощастить, в колибах, а якщо ні – просто в снігу. Цього разу погода була сприятливою, проте під час походу кожному учаснику довелося переборювати свої слабкості, аби дійти до кінця.

«Я беру участь в акції вперше. Чимало читав про Шевченка і як поета та художника, і як особистість, але такий спосіб вшанувати його кардинально інший і вартий зусиль», – поділився враженнями один із учасників мандрівки Ярослав Ковальчук.

Цьогорічний похід здійснювали через вершини Шершун та Петрос і аж до Говерли. Незважаючи на снігові замети та мороз гірських висот, тернополянам вдалося здійснити основну мету мандрівки – і «Заповіт» Кобзаря пролунав на всі сторони світу.

Коментарі вимкнені.