Жителі Тернопільщини охоче беруть кредити на термомодернізацію

6 жовтня відновлено дію найбільш популярного серед населення напрямку Урядової програми з енергоефективності – придбання енергоефективних матеріалів та обладнання з частковим відшкодування залучених кредитних коштів. Державні банки – Ощадбанк та Укргазбанк – знову почали видачу фізичним особам «теплих» кредитів в рамках програми.

«27 липня 2016 року Урядом було прийнято рішення про спрямування додаткових 100 млн грн. на допомогу українцям під час утеплення індивідуального житла. Також цим рішенням було збільшено розмір допомоги для фізичних осіб. Відтепер ті, хто візьме участь у програмі, щоб утеплити власне житло, замінити вікна на енергоощадні, встановити вузли обліку, модернізувати освітлення тощо, отримають від держави безповоротну фінансову допомогу у розмірі 35% від суми залучених кредитних коштів. Така компенсація надаватиметься і тим, хто отримує субсидії на оплату житлово-комунальних послуг», – зазначив Іван Крисак.

Водночас, умови участі ОСББ та ЖБК в Урядовій програмі з енергоефективності залишаються без змін. Їм належить 40%-ве відшкодування витрат на утеплення багатоповерхівки. Якщо до складу ОСББ входять субсидіанти, то сума відшкодування більша – у межах від 40% до 70%.

«За два роки, відколи діє програма, в нашій області оформлено 6 182 «теплі» кредити. Найбільше «теплих кредитів» оформлено у м. Тернополі, Борщівському, Кременецькому, Тернопільському та Чортківському районах», – зазначив Іван Крисак.

Загалом, за кредитною програмою «Тепла оселя» позичальники – фізичні особи отримують компенсацію від Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України в розмірі 20% від суми наданого кредиту, якщо він був використаний на придбання «негазового» котла, і 30% – якщо на кредитні кошти купується інше енергоефективне обладнання або матеріали.

«Умови надання кредиту прості: мати паспорт, індифікаційний код, довідку про доходи за останні 6 місяців і рахунок з підприємства, що клієн хоче придбати. Коли договір буде розглянутий, людина сплачує 10% від загальної суми Відтак банк 90% перераховує на підприємство, де людина хоче придбати обладнання. Після цього вона отримує товар, здає акт виконаних робіт, а банк проплачує решту. Кредит погашається протягом трьох років. Сума кредиту – від 1 000,00 до 50 000,00 гривень, 25,0 % в UAH річних», – зазначив перший заступник.

Також серед умов – вік Позичальника від 21 до 65 років на момент закінчення строку кредиту, стаж роботи на останньому місці роботи, для найманих працівників – від 3-х місяців (для працездатних осіб); для ФОП – від 1,5 років.
Довідково: З питань участі в Урядовій програмі з енергоефективності звертайтеся до Call-центру при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua,energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.
Інформацію про додаткову місцеву підтримку можна знайти на Інтерактивній карті місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.
Також, консультацію щодо утеплення, впровадження енергоефективних заходів, вибору необхідних матеріалів тощо можна отримати за телефоном безкоштовної «гарячої» лінії: 0-800-210-611.

Коментарі вимкнені.