Змова Будівельної мафії Тернополя, або чому в місті квартири дорогі

Війна, знецінення гривні та захмарні тарифи на комунальні послуги. В останні роки українці потерпають від фінансової кризи. Та кому війна, а кому мати рідна. Тернопільські будівельники і далі деруть з людей останні гроші. Але для Гуди і Лила цього вже замало. Тепер вони зайнялися рейдерством і оббріхуванням конкурентів. Динозаври будівельного бізнесу, щоб вижити, ополчилися проти компанії «Набережний квартал».

За призабутою звичкою з 90-х будівельні олігархи міста почали захоплювати землі, які «Набережний квартал» по документах оформив під забудову. Щоб «віджати» ділянку на вулиці Микулинецькій, будівельні царьки направили туди десятки машин з кремезними хлопцями кримінальної зовнішності. Найманці заблокували будівельну техніку і фактично випхали людей на вулицю, а потім окупували офіс компанії. Хамуваті братки знову почувають себе у Тернополі господарями. Найбільше вражає у цьому те, що відбувалося це за підтримки влади. Напередодні виборів виконком провів таємне, закрите засідання. Там чиновники наприймали рішень в угоду будівельним олігархам. Незрозумілими оборудками власником землі на Микулинецькій, 18 раптом став такий собі колишній охоронець поважного екс-регіонала. Та будівельна змова з цього лише починалася.

Клуб олігархів Тернополя

Роками забудовники звикли отримувати надприбутки і витрачати мінімум зусиль. Компанія «Набережний квартал» за рік роботи довела – збудувати метр квадратний можна за сім тисяч гривень, а не дерти з людей дванадцять чи п’ятнадцять тисяч, як звикли це робити «Тернопільбуд» чи Креатор-буд».

–         Ціни, які вони ставлять, – надвисокі. – каже керівник Центру показів компанії «Набережний квартал» пані Ірина, – Ми знаємо собівартість квартири 6900 грн. за метр квадратний цілком реальна при нинішніх цінах. А 10-15 тисяч на фундаменті, які виставляють забудовники, – це вже не заробіток, а хамство, здирництво.

Закони ринку, коли виробники змагаються між собою якістю та цінами, тернопільським будівельникам не до вподоби. То ж олігархи будівельної індустрії, аби вижити незручного конкурента, пішли на монопольну змову.

Сім фірм, які розквітли у Тернополі в час правління Януковича згуртувалися, офіційно: «щоб попереджати порушення будівельних норм». На практиці ж об’єдналися для знищення конкурентів. Вони навіть підготували звернення до Народного Депутата Ігоря Побера. Під ним підписали учасники об’єднання:  генеральний директор ТОВ “Тернопільбуд” Василь Лило, директор ПП “Креатор-Буд” Ігор Гуда, директор ТОВ “Добробуд” Василь Кікінежді, директор ВК ТІЗ “Добробуд” Віталій Смакоуз, директор ПП “Матла” Ан­дрій Матла, директор ТОВ “ВВС-Буд” Віталій Мариновський, директор ТОВ “Тернобудмеханізація” Іван Капустяк та директор ПП “Новий світ” Михайло Гладкий.

А судді хто?! Контрреволюція наступає

–         Будинок на Будного став тернопільським забудовникам поперек горла. – каже керівник Центру показів компанії «Набережний квартал». – За попередній місяць до кооперативу приєдналося більше 50-ти пайовиків, зараз ще будується одна секція, а в будинку вже є майбутні власники. Попри коливання курсу гривні ми не змінили ціну, як це роблять зазвичай усі забудовники.

Це не абияк обурило «раду семи». То ж через проплачені матеріали посипалися звинувачення. «Набережному кварталу» закидають, що земельні ділянки не належним чином оформлені. Мовляв, і дозволів відповідних немає, і ділянки погані. Проте компанія «Набережний квартал» за рік роботи в Тернополі вже здала в експлуатацію декілька новобудов, на черзі ще два будинки. А якщо врахувати, що мерія симпатизує будівельному олігархату міста то документи чиновники перепровірили не один десяток разів. Та про що можна говорити коли серед тих, хто взявся пильнувати за порушенням будівельних норм одним з перших є пан Ігор Гуда. Директор «Креатор-буду» взявся інших пильнувати, а тим часом з-за мовчазного потурання влади, добудовує п’ятиповерховий будинок на березі озера у заповідній зоні. Цікаво, що за документами це взагалі «гараж». Землю, яку не можна нікому забудовувати житловими будинками, пан Ігор отримав за часів таких рідних йому. За якими ж то будівельними нормами Ігор Гуда вирізав сотні дерев у парку Загребелля, аби подвір’я біля вілли, пробачте, гаража розширити. Навіть після спротиву громади «Креатор-буд» не зупинився.

Поруч прізвища не менш скандальні. Андрій Матла – забудовник який взагалі почав зводити висотки на стадіоні. Сотні людей піднялися, аби спам’ятати чоловіка, а зараз він взявся «пильнувати за порушенням будівельних норм»…

Пойовики «Набережного кварталу» кажуть, що не очікували від тернопільських будівельників аж таких радикальних методів боротьби із конкурентами.

–         У нас найнижча ціна в Україні, тому немає нічого дивного, що на нас так реагують усі забудовники, – каже пані Ірина. – Єдине прикро, що конкуренція відбувається в такий варварський спосіб, пишуться «чорні» статті, і замість того, щоб вдосконалюватися, вони займаються оббріхуванням нас.

Упродовж останніх тижнів інтернет-видання та газети міста зарясніли гучними заголовками. «Рада семи» звинувачує «Набережний квартал» чи не у всіх смертних гріхах.

Надійність житла – надійність компанії

Забудовники Тернополя у своєму зверненні заявляють, що переймаються надійністю будинків від «Набережного кварталу». Микола Степанович Олійник майстер будівельник із 12-річним стажем, декілька місяців, як працює на будові «Набережного кварталу». Роботу в компанії має з чим порівняти.

–         У нас, можливо, десь і якісніші матеріали, а ціна нижча. За рахунок того, що ми будуємо швидко. А швидко, бо будуємо не в одну зміну, а в дві, каже пан Микола, – якщо брати майстрів, чи палебійну машину, чи кран – їхня оренда дуже дорога. Ми працюємо в дві зміни, ми зменшуємо навантаження на фінансову частину. Будуємо швидко, у нас в місяць «іде» три-чотири поверхи, незважаючи на погодні умови, тому що зараз є нові добавки до цементу і ми на цьому не економимо. Якщо все гаразд, за півроку ми вкладаємося з однією секцією.

Серед тих, хто переймається надійністю будинків першим підписався генеральний директор «Тернопільбуду». Василь Лило працює не перший рік у Тернополі. Прикро, але на «надійність» житла від «Тернопільбуду» нарікає не один містянин. Цього року про міць будинків Василя Лила почула вся Україна. В травні почала валитися висотка якій лише трохи більше десяти років. Бетонні панелі перекриття на дев’ятиповерхівці за адресою Лучаківського, 7 просто склалися немов картон. Не доведи Господи такого «надійного» житла.

Монополія слова

Та найсумніше у цій історії те, що «будівельна сімка» фактично взяла місто під контроль. Нагла брехня у тернопільських газетах та інтернет-сайтах вже стала звичним явищем. Замовні матеріали проти компанії «Набережний квартал» поширюють монополісти будівельного ринку міста. Роблять це будовані олігархи Тернополя звісно ж з-за підтримки влади. Фірма, яка працює прозоро не вигідна ні конкурентам, ні чиновникам. Навесні вся держава почула, як у Тернополі тодішній заступник мера Володимир Камінський допомагає вирішити земельні питання. За кожен метр квадратний чиновники звикли брати «винагороду». «Набережний квартал» чесний з людьми, а це бісить тих, хто процвітав за часів Януковича.

Відверту брехню сонцесяйний голова з новою командою захищають. «Сімка» пішла далі і негласно заборонили підконтрольним владі (а це сьогодні майже увесь медіа ресурс міста) друкувати хоч слово правди про «Набережний квартал» і рейдерські захоплення у місті.

Доступне житло – реальність

 

«Набережний квартал» завершує будівництво 11-поверхового багатоквартирного будинку на вул. С.Будного.

Що ж насправді так знервувало тернопільських будівельників. «Набережний квартал» працює у половині обласних центрів України. Виконує роботу не лише якісно, а й швидко. У Луцьку цього року «Набережний квартал» визнали кращою будівельною компанією року.

–         Наша основна задача – робота під клієнта. І у нас є великий бонус – ми будуємо секцію, кожен новий під’їзд окремо, і люди після закінчення одного під’їзду можуть одразу отримати документи, їм не прийдеться чекати, поки  збудується весь будинок, – каже керівник Центру показів компанії «Набережний квартал» пані Ірина.

Високі ціни на житло є нині чи не найскладнішою проблемою в Тернополі. Тому фірми, які пропонують якісне житло за доступними цінами користуються величезним попитом. Компанія «Набережний квартал» нині завершує будівництво 11-поверхового багатоквартирного будинку на вул. С.Будного.

–         Вони не прагнуть будувати соціальне житло, а ми будуємо невеликі квартири, що дозволяє значно зменшити ціну. – каже пані Ірина, – Для тих хто співпрацює з «Набережним кварталом» один квадратний метр  вартує від 6900 до 8500 грн. Це дуже вигідно покупцям, і, звісно, не вигідно нашим конкурентам.

Ціна 6900 грн. за квадратний метр, запевняють у «Набережному кварталі» цілком прийнятна. Разом із тим усе будівництво ведеться з чітким дотриманням норм і законодавства, підтвердженням чого є наявність усіх необхідних документів і дозволів. Компанія працює для людей, то ж думка тернополян найважливіша для «Набережного кварталу».

–         Ми щасливі, адже придбали якісне житло за доступною ціною! – каже сім’я Сениць.

–         Мене «Набережний квартал» дивує не лише цінами, а й надзвичайним плануванням. Дякую, що вони є. А от конкуренти діють вкрай непорядно – заявляє художниця Зоряна Олендер.

–         У компанії «Набережний квартал» не лише найдоступніші ціни, аналогів яким немає у жодного тернопільського забудовника, а й надзвичайно якісний благоустрій. Дуже подобається новітній дитячий майданчик! Співвідношення ціна-якість тут справді ідеальні. – каже Євген Лацик.

 На відміну від своїх опонентів, «Набережний квартал» не займає території в парках, не віджимає землі, не вирубуємо дерева, а будуємо на законній території. Зупинятися тут через незадоволених Гуду та Лила не збираються.

–         У наших планах, – каже керівник Центру показів компанії «Набережний квартал» пані Ірина. – будувати ще більше будинків, особливо таких бюджетних, доступних для тернополян. Щоб їм не приходилося по 25 років гарувати в Італії для того, щоб заробити на будинок і щоб не було потреб брати довічні кредити аби сплатити одну-єдину квартиру.

Хочеться вірити що принаймні народні депутати побачать корпоративну монопольну змову будівельних олігархів Тернополя та розставлять крапки над «і». Люди мають право на доступне та якісне житло.

ЛТДейлі

Коментарі вимкнені.