Тернопільські депутати беруть під контроль роботу ЖЕКів

Про створення конкурсної комісії із призначення управителів багатоквартирних будинків у Тернополі йшлося на сесії міської ради 19 серпня.

Депутати ухвалили це питання 33-ма голосами «за», попри те, що представник юридичного відділу мерії стверджував, начебто уся процедура проведення конкурсу управителів уже відома, бо, мовляв, вона чітко виписана у Наказі Кабміну.

Доповідав із цього питання депутат Іван Сороколіт. Йому довелося пояснити колегам, чому рішення міської ради все-таки треба прийняти.

Депутат наполягав: процедура призначення управителів багатоквартирних будинків у Тернополі має бути прозорою, справедливою та ефективною. Такий «спіч» колеги зустріли оваціями, хоча така поведінка не є характерною для засідань.

  • У нас і так спостерігається недобра тенденція, – додає він. – Заступник міського голови із питань ЖКГ дозволяє собі на документах писати «Відмовляюся від підпису». Тому закликаю депутатів поринути у це питання.

Нагадаємо, через те, що із 1 липня 2016 р. вступив у силу так званий «закон про ОСББ», орган місцевого самоврядування повинен провести конкурс і призначити у будинках, де не створили об’єднання співвласників, спеціальних керуючих – управителів.

  • Я переконаний, що ми повинні мати вплив на вибори управителів, – додає депутат від «Самопомочі» Назар Зелінка. – Кожен депутат повинен бути в курсі цього процесу на своєму окрузі.

Оскільки рішення ухвалили, то тепер виконавчий комітет повинен підготувати і винести на затвердження сесії положення і пропозиції щодо персонального складу конкурсної комісії із призначення управителів багатоквартирних будинків, де мешканці не створили ОСББ, а також – не обрали самостійно управителя.

– Треба обов’язково передбачити пункт «У разі необхідності скликати для цього позачергову сесію міської ради», – продовжує Іван Сороколіт. – Адже справа – надважлива. До неї повинні долучитися всі депутати.

Таку ініціативу схвально зустрів міський голова Сергій Надал. Він зауважив, що буде радий, якщо депутати проявлять активність.

Терен

Коментарі вимкнені.