Мер Харкова Геннадій Кернес, на якого скоєно замах, балансує

Учора опівдні мера Геннадія Кернеса тяжко поранив кілер. Невідомий зловмисник підстеріг його в лісі неподалік Бєлгородського шосе, де міський голова щодня здійснює велопрогулянки. «Стріляли у спину. Поранення тяжке. Пробило легені й печінку навиліт», — написав у «Фейсбуці» друг потерпілого, колишній заступник екс-голови облдержадміністрації Михайла Добкіна Юрій Сапронов.

Деякі подробиці НП розкрив і керівник Департаменту у справах інформації та зв’язків iз громадськістю Юрій Сидоренко. «Геннадій Кернес їхав на велосипеді, — сказав він. — Постріл був підлим, у спину. Нібито куля пройшла навиліт. Це ж лісопарк. Там є де сховатися під будь-яким кущем».

Особисті охоронці пана Кернеса, які, за словами Юрія Сидоренка, завжди їздять під час прогулянки мера слідом за ним на автобусі або «Мерседесі», доправили пораненого до лікарні швидкої невідкладної допомоги, де він одразу потрапив на операційний стіл. Стан здоров’я потерпілого оцінюють як критичний. Професор Валерій Бойко, який очолював групу хірургів, що оперували Кернеса, повідомив журналістам, що вони зробили все можливе, однак загроза життю політика залишається і будь-які прогнози давати рано. За його словами, Кернес зараз нетранспортабельний, тому наразі його нікуди перевозити не будуть.

«На місці НП зараз працює слідчо-оперативна група. Факт події внесено до Загального реєстру досудових розслідувань за статтею — замах на вбивство. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі. До складу слідчо-оперативної групи ввійшли представники центрального апарату МВС. Очолив її начальник Харківського обласного управління міліції. Розслідування перебуває на контролі Міністерства внутрішніх справ», — повідомила прес-служба обласного управління міліції.

Хто замовив убивство мера, наразі не відомо. Найпопулярнішою з імовірних версій стало припущення, що в такий жорстокий спосіб над Геннадієм Кернесом розправилися сепаратисти, оскільки минулого тижня міський голова нарешті остаточно визначився в питанні геополітики і виступив за єдність України. Один iз користувачів мережі «Фейсбук» Дмитро Комаров зазначив, що за кілька годин до трагедії російський канал РБК транслював по скайпу інтерв’ю з одним із сепаратистів. «Він сказав: доки в Харкові Кернес, нам референдум не провести. І далі на кшталт того: ми усунемо Кернеса», — пише Комаров.

Водночас депутат Верховної Ради Геннадій Москаль поставив під сумнів таке припущення. На його думку, винні в усьому кримінальні зв’язки потерпілого. Він також переконаний у тому, що харківська міліція не зуміє розкрити цей резонансний злочин, оскільки їй просто забракне необхідного професіоналізму.

Лариса САЛІМОНОВИЧ, Україна молода

Коментарі вимкнені.