Ні мінські домовленості, ні скандальні закони 16 вересня не вгамовують Кремль

Росія й надалі робить усе можливе для ескалації збройного конфлікту в Україні та задля підвищення напруги в ЄС. Європейська преса пише, що в розмові з Президентом України Петром Порошенком Президент РФ нібито хвалькувато заявив, що якби він захотів, то протягом двох днів увів би війська не лише в Київ, а й у Ригу, Вільнюс, Таллінн, Варшаву та Бухарест! Окрім того, господар Кремля ще й порадив Порошенку «не надто покладатися на ЄС». Голова комітету Європарламенту в закордонних справах Елмар Брок, у свою чергу, припускає, що «Росія продовжить агресію, і це включатиме похід на Одесу, захоплення всього чорноморського узбережжя та району дельти Дунаю». На його думку, потрібно робити все, щоб пояснити Путіну, що такі дії надто дорого йому коштуватимуть. «Але, знову ж таки, виникає питання — чи цікавить його ціна?» — наголошує пан Брок.

На думку військових експертів, підготовка російських військ до наступу (за приблизними підрахунками, на Донбасі перебуває до 5 тис. окупантів) уже є очевидною. «Після прийняття закону про особливий статус деяких районів Донбасу, за даними української розвідки, у лавах керівництва «ДНР» і «ЛНР» спостерігалося оптимістичне сприйняття подальших бойових дій, — каже координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук. — Ті дії, до яких вдаються у лавах російської терористичної армії, вказують, що супротивник не налаштований на мирне врегулювання, а навпаки, готується до наступу».

І дійсно, окупанти моніторять можливості машинобудівних підприємств на підконтрольній їм території для оперативного ремонту ушкодженої бронетехніки, а також почали підготовку до ведення бойових дій у зимовий період. За останні кілька днів бойовики та російські окупанти провели низку перегрупувань і зосередили кілька ударних груп із бронетехнікою у північно-східній зоні АТО, а також перекидають російські підрозділи на північ від Маріуполя.

Водночас у районі Луганська розгорнуто мобільну російську РЛС (радіолокаційну станцію). За багатьма ознаками, за допомогою російських фахівців на Донбасі бойовиками створюється не лише контрольоване ними радіолокаційне поле, а й ешелонована система ППО. Про те, що Росія постачала і постачає сепаратистам на сході України новітні системи протиповітряної оборони, інформує і німецька розвідка.

Наразі систему ППО окупанти створили не лише під Луганськом, а й у районі Донецького аеропорту, який продовжують героїчно утримувати українські вояки. За даними пана Тимчука, в Україні вже зафіксували перекидання декількох одиниць бойової авіації без розпізнавальних знаків військово-повітряних сил Росії на прикордонні аеродроми на території РФ. Літаки готують перекинути до Донецька у вигляді «ВПС Новоросії» у разі витіснення українських підрозділів iз території аеропорту. Останні дні летовище штурмували елітні спецпідрозділи російського ГРУ, але безрезультатно. Через постійні обстріли в околицях аеропорту зруйновано багато житлових будинків, але наші бійці тримаються.

Через шквал обстрілів дуже сильно зруйновано селище Щастя неподалік Луганська. Прямі попадання у розташовану поруч Луганську ТЕС призвели до знеструмлення навколишніх населених пунктів. «Підкреслимо, що, відповідно до положень міжнародних конвенцій про правила та звичаї війни, такі обстріли населених пунктів вважаються військовим злочином», — констатує речник РНБО Андрій Лисенко.

Мало цього, за даними РНБО, близько 4 тис. російських військових з усією технікою висунулися із північної частини Криму до адміністративного кордону з материковою Україною і розташувалися невеликими тактичними групами від Каркінітської затоки до Арабатської стрілки.

Україна Молода

-1 thoughts on “Ні мінські домовленості, ні скандальні закони 16 вересня не вгамовують Кремль

  • 09:47 | 19.09.2014 о 09:47
    Permalink

    Ну та певно Уряд і президент в нас вже нічо не рішають…всі аналітики великі. Нема ради. То давайте нічого не робити, бо нічо кремль не спинить. Дурна українська натура ітак тяжко, то давайте свою владу ще самі потролимо…

Коментарі вимкнені.