Половину всіх боєприпасів, які терористи отримують iз Росії, одразу перекидають до летовища в Донецьку

За час припинення вогню в Україні від 5 вересня загинуло півсотні українських бійців і ще майже 250 поранено. Такі дані наводить Управління Верховного комісара ООН з прав людини. Після чергового оголошення «режиму тиші» у вівторок бойовики спочатку знизили кількість обстрілів позицій українських військових та житлових кварталів із мирними мешканцями, але вчора знову підвищили інтенсивність вогню. За даними організатора групи «Інформаційний спротив» Дмитра Тимчука, лише позаминулої доби терористи здійснили тридцять обстрілів i відновили спроби штурму аеропорту Донецька. Позавчора лише у Донецьку, де було обстріляно залізничний вокзал, загинуло восьмеро мирних мешканців, 24 людини було поранено.

«Найбільша кількість атак та обстрілів фіксується в районі Донецького аеропорту, Дебальцевого та міста Щастя, — повідомляє речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко. — Головною ціллю терористів залишається аеропорт. За минулу добу його обстріляли п’ять разів».

Водночас українська розвідка зафіксувала факт перекидання окупантами техніки із українським маркуванням із Криму на Донбас. В РНБО розцінюють це не інакше, як крадіжку української власності й припускають, що невдовзі бойовики влаштують провокації, відкривши вогонь по населених пунктах Донбасу начебто з української зброї. При цьому окупанти відводять кадрових військових РФ із передової до лінії кордону, а на їхнє місце прибувають нові терористи «ДНР» та «ЛНР», що пройшли підготовку в таборах російського ГРУ в Ростовській області. За останні дві доби на територію України увійшло не менше сорока автобусів із підготовленими бойовиками.

Росія доставила на Донбас і чергову партію боєприпасів. За даними Дмитра Тимчука, значна частина боєприпасів iз РФ — близько 50-60% усіх мінометних мін, артилерійських і реактивних снарядів, одразу перекидається в район аеропорту Донецька. Водночас на Луганщині «губернатор» Геннадій Москаль планує відкрити у Сiверськодонецьку єдиний уцiлiлий на Донбасi аеропорт.

Посилюються протиріччя між бойовиками не лише Луганщини, а й Донеччини. Зокрема, ватажок терористів у Горлівці, російський диверсант Ігор Безлер на прізвисько «Бєс» запровадив у місті власну пропускну систему і відмовився визнавати «перепустки», видані донецьким керівництвом бойовиків. У терористичній «ДНР», відтак, вважають «Бєса» повністю некерованим.

ДО РЕЧІ

Моніторингова місія ОБСЄ ще не розгорнула повноцінно свою роботу на сході України. Ще сорок спостерігачів місії мають прибути в Україну цієї неділі, тобто їхня кількість сягне трьохсот осіб. Водночас Президент Петро Порошенко бажає, щоб кількість спостерігачів спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні збільшилася до 1,5 тис. осіб, і закликає їх якнайшвидше приступити до роботи.

Однак, на думку помічника держсекретаря США Вікторії Нуланд, яка зараз перебуває в Україні, повноцінна робота місії ОБСЄ можлива, коли припиняться військові дії і буде відновлено контроль на кордоні. За її словами, влада України підготувала план заходів, які дозволять відновити контроль над російсько-українським кордоном. «Ці пропозиції будуть надані російській стороні й міжнародному співтовариству», — додала пані Нуланд.

УМ

Коментарі вимкнені.