Андрій Любка писатиме про Бучач

spju_azd_5m“Їду на тиждень пожити до Бучача, відомого мені раніше завдяки коньякам, а тепер відкриватиму його як місце народження Нобелівського лауреата з літератури — Шмуеля Йосефа Аґнона, — повідомив письменник Андрій Любка. — У програмі: літературні вечори й презентація “Кімнати для печалі”, дискусії й екскурсії містом, знайомство з місцевими мешканцями. Сподіваюся, зустріч із давнім знайомим – коньяком “Бучач” – також відбудеться”.

Трапилось, що Остап Сливинський у силу важливих обставин не може взяти участі у літературній резиденції. Тим не менш, гостям презентують іншого, не менш яскравого резидента Андрія Любку, котрий наприкінці вересня відвідає Бучач у межах проекту “Аґнон: 50 кроків, щоб зрозуміти”.

Нагадуємо, що резиденція є частиною ширшої програми за однойменною назвою, котра має на меті вшанувати ювілейний рік з часу отримання Шмуелем Йосефом Аґноном, уродженцем Бучача, Нобелівської премії у галузі літератури, що відбулося у грудні 1966 року, а отже, 50 років тому.

Гостями резиденції є також Євгенія Сенік та Софія Андрухович.

Кожен із резидентів під час перебування в Бучачі та опісля напише свої враження про місто, людей, минуле та сучасне, і таким чином зможе стати своєрідним “Нічним постояльцем” в Бучачі, яким у міжвоєнний період минулого століття був Аґнон, відвідуючи рідне місто.

Проект резиденції фінансово підтриманий Ґете Інститутом в Україні. Партнерами та медіа-партнерами проекту стали Ukrainian Jewish Encounter, Збруч, Читомо, The Ukrainians, Litcentr, Radio SKOVORODA , Львівське Радіо (Lvivske Radio).

Коментарі вимкнені.