На Тернопільщині відбулася проща руху «Матері в молитві» до Зарваниці

11-13 травня відбулася ХІ піша проща руху “Матері в молитві” Тернопільсько-Зборівської архиєпархії до Марійського духовного центру «Зарваниця». 54 кілометри маршруту Тернопіль-Городище-Ішків-Золотники-Зарваниця жінки пройшли за 2 дні, молячись за мир і спокій в Україні, щасливу долю своїх дітей. У прощі взяли участь матері героїв Небесної Сотні, матері воїнів, що загинули під час АТО.

c3

На початку маршруту благословив паломниць Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський Теодор (Мартинюк), який відслужив для жінок Архиєрейську Святу Літургію в Архикатедральному Соборі Тернополя. Архиєрей побажав присутнім щасливо іти прощею до Матері Божої, через яку у духовному житті ми знаходимо Христа – Спасителя.

Паломництво очолив о. Василь Чамарник, який є довголітнім духівником руху. Священик розповідає про велику кількість жінок, які виявили бажання іти пішки: «З Тернополя вирушило майже 700 осіб, багато матерів в дорозі долучалися до походу так, що вже перед Зарваницею піша колона налічувала близько 1050 прочан. Про це свідчать записи у книзі паломника. Цього року ми її створили. Кожна мати, яка іде прощею, реєструється у ній».

c4

Священик повідомив, що у прощі взяли участь матері з Львівської, Волинської, Хмельницької областей та міста Києва. Під час прощі тривала безперервна молитва. Паломниць під час зупинок гостинно приймали священики та парафіяни с. Яструбово, с. Ішків та с. Золотники, пригощали їх домашніми стравами та солодощами.

У суботу, 12 травня, та неділю, 13 травня, Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Василій (Семенюк) гостинно вітав прочан у Зарваниці. Архиєрей очолив Божественні Літургії у каплиці біля парафіяльної Церкви та на подіумі біля Собору Зарваницької Матері Божої. У промові Владика привітав матерів та подякував за їх готовність чинити молитву і жертву задля порятунку України. Владика подякував отцю-духівнику Василь Чамарнику та координатор руху у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії Ользі Білик за організацію паломництва.

У суботу ввечері відбувся духовний концерт з нагоди свята Матері, який підготували матері. Мистецькі виступи представили також прочанки від Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола м. Тернополя.

Станом на сьогодні у Тернопільсько-Зборівській архиєпархії зареєстровано близько 260 спільноти «Матері в молитві», які налічують понад 10000 матерів, які є активними учасницями руху.

c1c5c2

прес-служба архиєпархії

Коментарі вимкнені.