Унікальна подія: у Тернополі покажуть фрагменти борщівських автентичних сорочок, які відтворили 24 майстрині

2 червня о 12 годині в тернопільському Українському Домі “Перемога” відбудеться презентація відшитих зразків Всеукраїнського вишивального проекту “Відродження борщівської сорочки”.
Під час заходу вперше в Україні буде представлено 22 полотна – фрагменти борщівських автентичних сорочок – які відтворили 24 українські майстрині. Розмір кожного полотна – 30х40 см. Це визначна культурна подія для нашого міста та й держави загалом. Буде цікаво, адже раніше такого ніхто не створював!
За основу взято схеми деталей борщівських сорочок Борщівського обласного краєзнавчого музею із книги Людмили та Олексія Покусінських “Борщівська народна сорочка”, які дослідили та відтворили самі ж автори.
Автор та куратор проекту –  Майя Юркевич.
Упорядник схем – майстер художньої вишивки Вікторія Кривоніс.
У вас буде чудова нагода вживу познайомитися та поспілкуватися досвідом з талановитими учасницями. Після презентації запланована тимчасова діюча виставка відшитих полотен у Тернополі. Тож усі, хто завітає на презентацію проекту, матиме змогу відвідувати безоплатні майстер-класи та лекції з вишивки за участю майстринь, які проводитимуться в рамках експозиції. Усі деталі згодом.
Опісля зразки будуть “мандрувати” різними містами України і, можливо, за кордоном.

Коментарі вимкнені.