Низка цукрових заводів проблемної «Мрії» можуть перейти до нового власника

Один з найбільших виробників цукру в Україні ТОВ «Радехівський цукор» має намір придбати 6 цукрових заводів, що знаходяться в Тернопільській області.

Про це йдеться у прес-релізі компанії, повідомляє інформаційний портал Банкрутство & Ліквідація.

«Свого часу більшість цукрових заводів Тернопільщини належали агрохолдингу «Мрія». Після його банкрутства майно заводів, яке виступало заставою за кредитами «Промінвестбанку», перейшло у власність банку», – повідомляє прес-служба.

«В кризовий для підприємств галузі період, банк знайшов оптимальне рішення для підтримки бізнесу – виробничі потужності цукрових заводів перейдуть профільному інвестору», – йдеться у прес-релізі.

ТзОВ «Радехівський цукор» – найбільший виробник цукру в Західній Україні, що входить до міжнародної групи компаній Pfeifer&Langen.

Виробничі потужності підприємства розміщені у Львівській та Тернопільській областях  – Радехівський та Чортківський цукрові заводи.

Компанія Pfeifer & Langen заснована в 1870 році у Німеччині. Вона володіє сімома цукровими заводами в Німеччині та підприємствами у Польщі, Румунії, Італії, Чехії, Угорщині, Хорватії та Україні.

Як відомо, в серпні 2014 року один з найбільших українських агрохолдингів «Мрія» оголосив про неможливість розплатитися за боргами. На той момент компанія заборгувала кредиторам і контрагентам 1,3 млрд доларів. Це найбільший дефолт серед українських аграрних компаній.

Компанію вдалося зберегти лише завдяки тому, що контроль перейшов до її кредиторів. Перед цим близько півроку тривали перемовини з власниками, але вони виявилися безуспішними.

Після судів та звернень до правоохоронних органів кредиторам вдалося змінити менеджмент агрохолдингу, а одного з ключових акціонерів Мрії — Миколу Гуту — оголосили спочатку в український, а потім і в міжнародний розшук.

У лютому 2015 року комітет кредиторів поставив на чолі підприємства нового гендиректора Саймона Чернявського. Переговори нового менеджменту про реструктуризацію боргу тривали більше року.

Коментарі вимкнені.