Оформлення грошової допомоги – обернулося для мешканки Тернопільщини втратою коштів

 

Правоохоронці Кременецького районного відділу поліції документували факт шахрайства пов’язаного з привласненням грошових коштів з чужого банківського рахунку. Заявниця оформляла грошову допомогу для осіб пенсійного віку, а потрапила в шахрайську пастку.

Аферисти створюють різноманітні сайти з інформацією про виплату матеріальної допомоги. В повідомленні шахраї вказують посилання на ресурс, де нібито можна подати заявку на отримання допомоги. За посиланням громадянам пропонується ввести персональні дані та номер банківської картки для зарахування грошей.

В таких випадках аферисти використовують фішинг. Громадяни, вказуючи конфіденційні дані та автоматично передають їх шахраям. Володіючи такими даними зловмисники без труднощів привласнюються гроші.

Від такої афери й потерпіла 64-річна жителька Кременецького району. Пенсіонерка знайшла інформацію про можливість оформлення грошової допомоги для осіб пенсійного віку.. Й як тільки вона зробила все, що було вказано в дописі, отримала сповіщення про списання власних заощаджень заощаджень.

Відомості про подію слідчі внесли в ЄРДР відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Кіберполіцейські вкотре закликають громадян бути пильними та радять отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел. Необхідно уважно перевіряти URL-адресу сайту – один непомітний символ може означати, що людина потрапила на фішинговий ресурс. Не варто переходити за сумнівними посиланнями та не потрібно вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих вебсайтах.

Коментарі вимкнені.