Підлеглі Хоптяна винні у великій воді в Бережанах

В м.Бережани на руслі річки встановлені шлюзи. Рівень Бережанського ставу і рівень русла Золотої Липи при закритих шлюзах набагато вищий рівня центральної частини міста. Так було зроблено ще у середньовіччя, що у випадку захоплення міста ворогом – шлюзи відкривали і місто затоплювалось.

Але найцікавіше – вже більше 15 років гідроспоруда (шлюзи) є безгосподарною – нічиєю.Станом на сьогодні власника не має. Споруда, від якої залежить життя громадян. Яка є особливо важливим обєктом.

Чому сталося підтоплення сіл вище по руслу ?

Шлюзи, які мають бути відкриті для пропуску води постійно – ввосени закрили. Хто це зробив – пояснити не зміг ніхто. Ні голова комісії РДА з надзвичайних ситуацій, ні представники Управління меліорації, ні представники ДСНС. Я питав їх особисто. Якби шлюзи ввосени не закрили – не було б жодних підтоплень. Якщо скинути воду зараз – затопить місто.

Влада знала, що підуть дощі і раптово почне танути сніг. Потрібно було вже 10 днів тому,раз вже невідомі закрили шлюзи, поступово скидати воду.Ще до танення снігу. Але РДА проснулась тільки вчора. Коли затопило села і виникла загроза затоплення райцентру.

Складається враження що місто, як в середньовіччя, захопили вороги і його потрібно пустити під воду. А вороги – це влада в образі РДА.Чому РДА – тому, що межі міста встановлені ще у 50-х роках мин.століття. І півміста, в т.ч. став та гідроспоруди юридично знаходяться за межами міста. А всім що за межами міста – розпоряджається РДА. Тому і має нести відповідальність.

Михайло Бойко

Коментарі вимкнені.