Із п’яти закладів протитуберкульозної допомоги на Тернопільщині залишиться один?

За останні 5 років в області зберігається тенденція до зниження захворюваності на туберкульоз. На 100 тисяч населення зараз хворіє 56 чоловік, тоді як раніше – 61. Це один із найнижчих показників в Україні. У 2012 році на лікування у стаціонар поступило 2993 хворих, у 2016-му – 2182.

– З метою раціонального використання коштів обласного бюджету пропонуємо провести реорганізацію Чортківського, Бережанського обласних протитуберкульозних диспансерів, а також Заліщицької протитуберкульозної лікарні до Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру. Це зекономить 6 млн. грн. з обласного бюджету, – розповідає головний спеціаліст-терапевт обласного управління охорони здоров’я Лариса Матюк.

В обласному управлінні охорони здоров’я запевняють: персонал і ліжкомісця збережуть. Заклади реорганізують у хоспіси.

– Після реформи вторинного рівня хоспіс буде отримувати цільові кошти якраз без конкуренції щодо надання медичних послуг, – говорить начальник відомства Володимир Богайчук.

Після реформування стаціонарну допомогу хворим на туберкульоз надаватимуть лише у Тернопільському обласному протитуберкульозному диспансері (200 ліжок), тоді як зараз такі заклади є ще у 4-х районах області – Чорткові, Бережанах, Кременці та Заліщиках (по 30 ліжок). Загальна потреба – 250-300 ліжок.

Адріана Білецька

Коментарі вимкнені.