Тернопільщина матиме чотири госпітальні округи

Такою є необхідність в рамках втілення у життя реформи медичної галузі. Актуальність та шляхи впровадження ініціатив обговорювали на відкритому засіданні «Перспективи реформування закладів охорони здоров’я спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Тернопільської області», що відбулося в стінах ОДА.

— На теренах нашої області тема реформування медицини первинного та вторинного рівнів найбільш актуальна. Відтак, створення госпітальних округів — функціональних об’єднань закладів охорони здоров’я, які розміщуватимуться на відповідній території та забезпечуватимуть надання вторинної спеціалізованої медичної допомоги населенню, — важливий крок. До них належатимуть лікарні інтенсивного лікування першого і другого рівнів, соціального напряму, лікарні планового лікування, хоспіс, медичний заклад, який надає екстрену медичну допомогу, — зазначив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Богайчук.

За його словами, наразі в області передбачається створення чотирьох госпітальних округів: Тернопільського, Бережанського, Кременецького та Чортківського. Чому саме такий поділ? Та тому, що були враховані радіус зони обслуговування багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування (60 км) та своєчасність прибуття. Також межі госпітальних округів визначали, орієнтуючись на створені об’єднані територіальні громади, проте їх можуть змінювати, адже процес утворення ОТГ триває.

Таким чином, поки орієнтуються на проект, який, на думку фахівців, є максимально оптимальним для Тернопільщини. Отож, як розділять на госпітальні округи область?

Тернопільський госпітальний округ: м. Тернопіль, Тернопільський, Підволочиський, Збаразький, Зборівський, Гусятинський райони та частина Теребовлянського.

Бережанський госпітальний округ: Бережанський, Козівський, Монастириський, Підгаєцький райони, частина Зборівського і Теребовлянського.

Кременецький госпітальний округ: Кременецький, Шумський, частина Зборівського та Збаразького районів.

Чортківський госпітальний округ: Чортківський, Борщівський, Заліщицький, Бучацький райони, частина Гусятинського і Теребовлянського.

Буде створена госпітальна рада — дорадчий орган, який спрямовуватиме медичну галузь у потрібне русло. Її представники розроблятимуть проект 5-річного плану розвитку свого округу, визначатимуть функції медичних закладів, розмір інвестицій для виведення лікарні на сучасний рівень.

Рада буде складатися з представників міст обласного значення, районів, ОТГ, науковців, медиків, громадських активістів. Кількість таких керівників для кожного госпітального округу різна, бо ж її визначають за спеціальною формулою (відповідно до кількості населення). До повноважень госпітальної ради належатимуть:

рекомендація щодо реорганізації та перепрофілювання медичних закладів; підготовка 5-річного плану розвитку госпітального округу; визначення трансфертів між бюджетами учасників госпітального округу; призначення або ж звільнення керівників медичних закладів тощо.
Зрештою, головне, що мають пам’ятати люди, що саме від них залежатиме, чи діятимуть місцеві лікарні і надалі та чи змінюватимуться межі госпітальних округів. Медзаклад ніхто не утримуватиме, якщо лікувати там не буде кого, бо, як уже казано-переказано, гроші «ходитимуть» за пацієнтами… І не інакше.

Подільське слово

-1 thoughts on “Тернопільщина матиме чотири госпітальні округи

  • 06:55 | 21.12.2017 о 06:55
    Permalink

    Чи три чи чотири – ніхто з “властьімущих” НІ ПРО ЩО НЕ ПИТАВ з тих “нововведень” !!! Нахрина про це знати пересічному хлопові, а радше – старій жіночці (живуть довше від початку виходу на пенсію) ?? Ті що були РАЙЛІКАРНІ – залишаються на такому самому фінансуванні як було (не меншому, по можливості – кращому !!!), а Ви, ВЛАДО – РОБІТЬ, БЛІН, за додаткові фінансові надходження (в т.ч. – спонсорські, заморські, в більшості випадків – з офшорних, вкрадених в НАС бюджетних коштів ) ще й ГОСПІТАЛЬНІ ОКРУГИ !!! Добудовуйте спеціалізовані клініки, наповнюйте новітнім обладнанням (теж – заморським), підучіть кадри до того рівня, щоб кожен лікар – мав не КУПЛЕНИЙ ДИПЛОМ, а мав РЕАЛЬНО хоча б кваліфікацію доцента чи й професора, вмів користуватися тим обладнанням, от ТОДІ – БУДЕ “Медична реформа” !!! Спочатку анонсували – 3 госпітальні округи, вже “патякають” – чотири. Завтра – буде – вісів… В ваших головах – все в порядку ??? Ви хоч знаєте чого “хочете” разом з Супрункою-недоучкою ??? Йдіть Ви всі нах гаузе !!! Не дай Бог ще раз прийдеться привезти дружину в ЦРЛ (в лежачому положенні), бо тиск скаче як скажений, і там НЕ БУДЕ ПОТРІБНОГО ДОХТОРА : КЛЯНУСЬ – приїду в ТОДА з дєгтяриком і двома магазинами (круглими) … Перебирати – не буду ! Можете вважати це як застереження (для роздумів) чи й як погрозу (ПУБЛІЧНУ) !!

Коментарі вимкнені.