Тернопільщина входить у трійку лідерів щодо встановлення сонячних електростанцій

Сонячна електростанція – інвестиція у власну енергонезалежність та додатковий заробіток. У цьому також переконані жителі Тернопільської області й активно встановлюють у своїх домогосподарствах сонячні електростанції. Відтак, Тернопільщина входить у трійку лідерів в Україні щодо встановлення сонячних електростанцій.

Як повідомляють у Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України, у перевагах споживання «чистої» електроенергії вже переконалися 3 553 приватних домогосподарств, які встановили сонячні панелі. Їхня загальна потужність складає 63 МВт.

Тепер ці родини не сплачують за електроенергію, а надлишок – продають у загальну мережу.

Все це завдяки удосконаленому та прив’язаному до курсу євро «зеленому» тарифу на електроенергію, вироблену сонячними станціями потужністю до 30 кВт. Відповідний Закон України № 514-19 розроблено у тісній співпраці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та прийнято Верховною радою України у червні 2015 року (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/514-19).

На сьогодні, лідерами за кількістю встановлених приватних сонячних станцій (СЕС) є такі регіони:

Київська область – 517 СЕС;
Дніпропетровська область – 362 СЕС;
Тернопільська область – 261 СЕС.
За словами власника домогосподарства у Нікопольському районі Дніпропетровщини, сонячна станція потужністю 10 кВт дозволяє заробляти близько 50 тис. грн. у рік. Усвідомивши вигоду, власник збільшив потужність станції, а дохід за продаж надлишку згенерованої електроенергії також зріс у рази.

Про те, як встановити сонячну електростанцію у своєму домогосподарстві, дізнавайтеся із цікавого сюжету програми Ранок з Інтером на телеканалі Інтер.

Коментарі вимкнені.