Тернопільське село йде під воду

На Тернопільщині через прорвані меліоративні труби село Озеряни переживає підтоплення. Позбавлена стоків вода після дощів накопичується на людських обійстях. Так, після останніх сильних злив минув уже тиждень, але у підвалах й досі повно води, посаджене на городах гине, криниці забруднені, йдеться у cюжеті zik.

Аби хоч трохи осушити територію, мешканці Озерян роблять рівчаки і спускають воду у місцеве озеро. Та коли вода прибуває швидко та у великій кількості, водойма виходить з берегів та завдає шкоди вже тим, хто живе недалеко від неї.

Город місцевої мешканки Євдокії Черівко районна комісія визнала непридатним для вирощування врожаю, і зобов’язала селищну раду надати жінці іншу ділянку для господарства. Проте, зайвої землі у селі не знайшли. Відтак жінка й надалі засаджує свою ділянку, на якій прокопала великі рови, де постійно збирається вода. Попри такі заходи, вже зараз підтоплено 80% майбутнього врожаю.

Є й інша біда – затоплені підвали. Оксана Донна розповіла, що від весни зберігає консервації на верхніх східцях пивниці, адже стелажі – у воді.

Та найгірша ситуація в селі із питною водою – в окремих криницях вона брудна, має неприємний запах і непридатна для споживання. Тож селянам доводиться купувати воду у величезних кількостях у крамниці.

Місцева вчителька Ольга Брик уже 20 років вивчає проблему в Озерянах, знає всі місця проривів у трубах. За попередніми підрахунками жінки, реконструкція системи обійдеться у щонайменше 10 тисяч гривень. Натомість у сільраді жодних підрахунків ще не робили, а лише чекають на експертизу управління водного господарства. Туди сільський голова Василь Урсуляк звернувся нещодавно, тож про результати говорити ще рано.

Коментарі вимкнені.