У Збаражі – народна війна

 

21 та 22 листопада у приміщенні ЗОШ №2 м.Збаража Київський “МЕМОРІАЛ” та ГРОМАДСЬКИЙ ІНСТИТУТ ІСТОРИЧНОЇ ПАМЯТІ представили музейну експозицю “Народна війна”.

В експозиції подано статистичні дані про кількість селянських збройних повстань в усіх тогочасних 9-ти губерніях України, кількість відомих та невідомих повстанських загонів, антибільшовицьких загонів самооборони та стихійних виступів селян проти комуністичної окупаційної влади.

Експозиція розкриває нелюдські методи винищення українців російським окупаційним режимом та героїчну боротьбу українських повстанців. Наголос у виставці зроблено на активному спротиві українців російсько-комуністичній окупації з її грабунками, вбивствами й терором.

Наведено цифру – близько 1500 повстанських загонів, що активно діяли в Україні з 1919 по 1932 роки, а відтак примусили російсько-комуністичний окупаційний режим вдатися до голодомору 1932-1933 років, терору, депортацій, розстрілів, тобто геноциду, як методу збереження окупаційного статусу України. При створені експозиції використано матеріали державних та галузевих музейних архіві СБУ вісімнадцяти областей України. Всього опрацьовано 238 фондів та 1323 справ. Використано 300 фотографій з Центрадьного державного фотоархіву України ім.Г.С.Пшеничного та інших архівних установ. Експозицію презентує голова КМО тов. «Меморіал» Роман Круцик.

Цю виставку відвідали учні шкіл міста Збаража та навколишніх сіл, вчителі навчальних закладів та жителі Збаражчини.

Олег Кривокульський

Коментарі вимкнені.