У змаганнях на Тернопільщині перемогли … кукурудза та буряк

ІІ -й Західноукраїнський чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряка відбувся на демонстраційних полях компанії “Агропродсервіс”, в селі Настасів Тернопільського району.

Протягом дня одночасно збирали понад сто різних гібридів кукурудзи та цукрових буряків, висіяних на дослідних ділянках найбільшими вітчизняними і зарубіжними насіннєвими компаніями. Цим своєрідним змаганням ставилася мета визначити найефективніші гібриди кукурудзи та цукрових буряків за урожайністю, стійкістю до хвороб та  посухи. У режимі он-лайн можна було спостерігати весь процес обмолоту, вивезення, зважування та визначення у польових умовах усіх параметрів якості кукурудзи та цукрових буряків.

Це вже другий захід подібного змісту. Цьогорічний чемпіонат гібридів кукурудзи та цукрових буряків зібрав представників 15  вітчизняних і зарубіжних компаній, які співпрацюють з «Агропродсервісом», а також керівників і агрономів господарств. Для них ця подія стала своєрідним семінаром-практикумом.

Директор ПАП «Агропродсервіс» Андрій Баран нагадав, що торік на дослідних ділянках поля 11 компаній-виробників та постачальників насіннєвого матеріалу висіяли 135 гібридів кукурудзи.

unnamed-3– Такий своєрідний чемпіонат проводимо і цього року. Зрештою, про якогось абсолютного «чемпіона» не йдеться. Головне – щоб ви подивилися як умовах, які склалися цього року, повелися ті чи інші гібриди кукурудзи та цукрового буряка. Цього року висіяли понад 160 гібридів кукурудзи, залишилося до збирання десь біля 130. Усього в компанії цього року було засіяно кукурудзу на понад семи тисячах гектарів, цукрових буряків – майже на 4 тисячах гектарів. Гібридів цукрового буряка у нас до сорока видів , то зараз маємо можливість перевірити, які з них дали кращу врожайність, цукристість, – сказав Андрій Баран.

Він підкреслив, що кожна фірма збирає власний врожай і не завжди має змогу знати реальну картину щодо врожайності в інших компаніях.

Тобто, йдеться про те, що спеціалісти були змушені довіряти даним, які їм наводили окремі насіннєві фірми. І ось, заради об’єктивності цього процесу, а ще – для ділового спілкування аграріїв, представників фірм-постачальників зерна кукурудзи, насіння цукрового буряка, міндобрив, техніки і організовано такий захід. Це все дозволяє фахівцям проаналізувати, як відреагував той чи інший сорт на конкретні кліматичні умови, які були цього року на полях «Агропродсервісу»

На кожній із ділянок заздалегідь було розташовано польові електронні ваги і після розвантаження обмолоченої кукурудзи та викопаного цукрового буряка, автомашини заїжджали на ці ваги і дані з них через службу підтримки оперативно виводилися на величезний екран, розташований в одному із наметів. За цим процесом можна було спостерігати і в Інтернеті. На електронне табло також поступали дані із лабораторії, де проводилися аналізи певних сортів гібридів кукурудзи і цукрових буряків.

Дізнатися про результати чемпіонату можна за посиланнями:

http://novezernyatko.com.ua/buryak-2016/ – буряк

http://novezernyatko.com.ua/kukurudza-2016/ – кукурудза

Коментарі вимкнені.