Урочисто заступила на своє перше чергування місцева пожежна команда в с. Шляхтинці

Для Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області в числі приоритетних є завдання забезпечення ефективного протипожежного захисту населених пунктів краю. Завдяки меморандуму про співпрацю, підписаному у лютому 2016 року між обласною державною адміністрацією та Державною службою України з надзвичайних ситуацій Тернопільщина в числі перших стала на шлях створення економічно обґрунтованої та ефективної моделі цивільного захисту. В області проводиться активна робота, спрямована на створення підрозділів місцевої пожежної охорони.

7 липня урочисто заступила на своє перше чергування місцева пожежна команда в с. Шляхтинці Тернопільського району. З нагоди відкриття новоствореного підрозділу завітало чимало гостей, в числі яких керівництво області та району, делегація обласного Управління ДСНС, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та сільської громади.

Звертаючись до присутніх, голова Тернопільської ОДА Степан Барна відзначив, що Тернопільська область в Україні є флагманом в напрямку створення місцевих пожежних формувань та підкреслив, що функціонування таких підрозділів є запорукою протипожежної безпеки населених пунктів краю. Він також побажав пожежникам миру, здоров’я, добра та наснаги в почесній справі порятунку людських життів та матеріальних цінностей.

З нагоди відкриття новоствореного підрозділу присутніх привітав й голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, який зауважив, що створення в сільській місцевості пожежних формувань, це вимога сьогодення, а пожежна команда в Шляхтинцях від тепер гарантуватиме безпеку не лише для села, але й прилеглих населених пунктів.

Цього дня на адресу вогнеборців линуло ще чимало теплих слів. Про важливість функціонування місцевих пожежних команд говорив і начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей. Вітаючи працівників новоствореного підрозділу з початком нелегкої та вкрай потрібної для громади роботи, він наголосив: «Ми не зупинятимемося на досягнутому, а будемо й надалі продовжувати роботу, спрямовану на те, щоб навіть у найвіддаленіших, селах області функціонували пожежні команди!».

Після офіційного відкриття, за християнським звичаєм, було освячено новостворений підрозділ та його працівників, аби ті гідно виконували свій професійний обов’язок та завжди, з Божою опікою, після гасіння пожеж живими та неушкодженими поверталися до своїх домівок.

До слова, пожежне депо в Шляхтинцях дислокуватиметься в оновленій, спеціально пристосованій будівлі, яку силами громади, за сприяння органів місцевої виконавчої влади та меценатів, за неповних 2 місяці було реконструйовано та обладнано усім необхідним для повноцінного функціонування. Для потреб новоствореного підрозділу надано пожежну автоцистерну АЦ-40(131)137А, обладнану на шасі ЗІЛ-130, яка вивільнилась в одній з державних пожежно-рятувальних частин, в зв’язку з оновленням автопарку. Така практика передача техніки є звичним досвідом для більшості європейських країн.

У ДСНС України у Тернопільській області

 

Коментарі вимкнені.