Врятувати унікальну колекцію форм для лиття майстра зі Збаража вдалося завдяки Михайлу Головку

У Збаражі вдалося зберегти колекцію форм для лиття майстра Богдана Шаблія, який більше 25 років пропрацював у Збаразькій станції юних техніків керівником гуртків художньо-естетичного напрямку. З допомогою народного депутата Михайла Головка закупили необхідні матеріали та вже виготовляють дублікати форм.
Богдан Шаблій, працюючи керівником гуртка, налагодив виливку сувенірів із гіпсу. Щороку до Різдва, Нового року , Дня матері, днів народжень своїх батьків вони власними руками виготовляли їм сувеніри шляхом лиття, розмальовували їх і дарували.
Після смерті пана Богдана його син Роман жодної форми для лиття не забрав собі : все залишив дітям. Тут і форми Церков Збаразьких, Костелу, різні ракурси Збаразького замку, чимало основ для лиття на релігійну, історичну, народну тематику. Всі форми виготовлені з латексу: з часом руйнуються, приходять в негідність. Щоби зберегти все це надбання, потрібно було на базі даних форм вилити нові, а для цього необхідний двокомпонентний силікон. Ціна його – більше 500 гривень пляшка, з однієї можна виготовити 2-3 нові форми, а старих на станції – кілька десятків. І більшість – вимагає термінової реанімації.
З проханням посприяти у збереженні колекції форм директор станції юних техніків Петро Напованець звернувся до народного депутата від ВО «Свобода» Михайла Головка. І от уже перша партія силікону придбана з його допомогою, буде відновлено частину найбільш пошкоджених форм.
– Разюча різниця у цьому з іншими депутатами. Під час виборів суттєву допомогу надавав нашій установі кандидат у депутати Богдан Яциковський, про що і діти,і керівництво закладу неодноразово писали,чим допомагали йому стати депутатом. Але ставши депутатом пан Богдан взагалі відрікся він допомоги , навіть на дзвінки не відповідає. На прохання мізерної допомоги через мережу родинних магазинів у допомозі малесенькою кількістю матеріалів дітям, щоби ті виготовили вироби захисникам на Схід- відмовив категорично. Парадокс : Михайлу Головку ми не допомагали стати депутатом, але він пам’ятає про нас, а Богдану Яциковському допомагали-та після виборів він забув за нас намертво, – обурюється Петро Напованець.

Коментарі вимкнені.