З ким торгує Тернопільщина

Обсяги експорту та імпорту товарів області за січень–вересень 2016р. становили відповідно 205,3 млн.дол. США та 198,0 млн.дол. Порівняно з січнем–вереснем 2015р. експорт зменшився, а імпорт збільшився на 4,1% відповідно. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 7,3 млн.дол.

Суб’єкти господарювання області здійснювали операції в зовнішній торгівлі товарами з партнерами із 99 країн світу.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті була Польща (57,4% обласного експорту та 48,9% обласного імпорту).

Вагомі обсяги експортних поставок здійснювались до Бiлорусі, Нідерландів та Німеччини, імпортних надходжень – з Німеччини, Китаю, Литви та Угорщини.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 73,0% від загальнообласного обсягу експорту, імпорту – 82,0% від загальнообласного обсягу імпорту.

У товарній структурі експорту області провідну позицію займали механічні та електричні машини, продукція агропромислового комплексу та харчової промисловості.

У структурі імпорту найбільшу питому вагу складали механічні та електричні машини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, – повідомляють у  Головному управлінні статистики у Тернопільській області.

Коментарі вимкнені.