Жителі Монастириська звинувачують місцевий лісгосп у розкраданні лісу (відео)

Жителі Монастириського району розпочали боротьбу з місцевим “Королем”. Люди звинувачують у підпільному вирубуванні лісу директора Монастириського комунального лісогосподарського підприємства. За його наказом, кажуть, в районі фактично знищують здорові дерева, а хворі залишають. Крім того деревина не клеймована. Зі слів місцевих, під виглядом санитарних вирубок Володимир Смолишин просто краде деревину.

Місцева жителька Ірина Ванат на своїй сторінці у соцмережах оприлюднила відео на якому зафіксовано десятки неклеймованих пнів біля села Швайків. Жінка стверджує, фактично це означає, що дерева вкрали.

  • Ці дерева де немає клейма, це не фіксовані дерева. Вони йдуть поза чорну бухгалтерію і вони не обліковуються в бухгалтерії підприємства, лісового господарства. Основну частину, головну – вони забирають, а от це гілля вони залишають в лісі гнити. І ми получаємо… це не санітарна вирубка, бо ми бачимо хворі дерева… Хворі дерева залишаються, а здорові сосни вони вирізують. – каже Ірина Ванат

Кілька днів по тому, як Ірина оприлюднила відео того, що твориться в лісі, місцеві жителі застали працівників комунального лісгоспу на замітанні слідів. Чоловіки прийшли маркувати зрубані пні.

  • Я очікував їх вчора ще тут. Бо думаю поки це все розкрутиться по інтернету… А виявилося, що вони сьогодні прийшли замітати сліди. Нам вони розказують, що роблять «переоблік». – каже житель Швайкова пан Василь. 

На багатьох пнях з’явилася свіжа фарба чрвоного кольору, а напоміч підлеглим приїхав директор Монастириського комунального господарства Володимир Смолишин.

Директор комунального лісгоспу заявляє – усе тут законно, а вирубка ще триває.

  • По перше проведем контрольний перелік пнів, технічного прийому і побачимо скільки зрізано, є матеріали відводу, є лісорубний білет, є кількість дерев, є діаметри тих дерев. Повірте – все зійдеться. – каже  директор Монастириського комунального лісогосподарського підприємства Володимир Смолишин. 

Кілька місяців тому директор комунального лісгоспу і депутат райради від партії БПП був в епіцентрі п’яного скандалу.

У своєму кабінеті керівник лісогосподарського підприємства показує документи. В березні підприємство отримало дозвіл вирубати трохи більше 70 кубів у лісі поблизу села Швайків. А вже в липні у лісорубному квитку Володимир Смолишин записав трохи більше… 145 кубічних метрів деревини, яку потрібно зрізати.

А ще директор Монастириського комунального лісогоспу Володимир Смолишин заявляє – активістів замовили конкуренти і завидники.

  • Воно все проплачено! Відповідні люди платять постійно, а з чого ж вони мають жити?.. От візьміть – люди ніде не працюють, а тільки їздять і шукають компромат на наше підприємство. Я навіть знаю замовників… – каже депутат Монастириської районної ради Володимир Смолишин. 

Поряд із центральною садибою комунального лісгоспу багато пилорам. Але як тільки но на дорозі побачили журналістів – посеред білого дня раптово закрилися усі ворота, а працівники поховалися. Кому належать пилорами і звідку там ліс-кругляк пан Володимир Смолишин не зізнаєтсья…

 

Сюжет Сегодня

Коментарі вимкнені.