«Чому Кайда не обв’яжеться гранатами», – думка тернополянина

Бандера був закордоном, коли Шухевич, Крук, Польовий, Залізняк і тисячі інших дивилися у очі смерті

Cьогодні відбулися спільні збори депутатів Тернопільської обласної ради та депутатів Тернопільської міської ради ініційованої представниками ВО „Свобода”.
Одним із доповідачів виступав голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда.

Можна сказати, що хороший та емоційний виступ. Проте, він наводив приклади і описував проблематику. Так згадав, що у 20-30хх роках минулого століття молоді люди не задумуючись про своє майбутнє і матеріальні статки, обв’язувалися гранатами і вчиняли атентати. Кайда запитав чи довго ми будемо ходити з покірно опущеними головами і дозволяти, щоб нас утискали, щоб стирали з нашої пам’яті героїв України відміняючи укази Президента.
Особиста думка з цього приводу:
1. Неодноразово запитував, а чи хотів би бути Героєм України Степан Бандера, Роман Шухевич у такій Україні?
2. О. Кайда закликає активніше діяти. То чого він власним прикладом не покаже як треба обв’язуватися гранатами і як вчиняти атентати? Простіше закликати і пізніше хвилиною мовчання вшанувати пам’ять сміливця, який вчинить це, ніж самому діяти.
3. Героїв треба пам’ятати і байдуже чи є Указ Президента, чи він відмінений. Треба ділитися знаннями про ті часи і розповідати своїм дітям про тих хто пролив хоча б крапельку крові за неньку-Україну.
4. Героїв треба шанувати своїми діями. Не обов’язково ставити вінки чи покладати квіти, а підтримати тих сподвижників Шухевича, хто ще лишився живим.
5. Ну і про С. Бандеру. Інколи суперечливі думки з приводу його дій. Людина, яка практично провела всю національно-визвольну боротьбу закордоном, надсилаючи вказівки і дерективи, в то й час коли Шухевич, Крук, Польовий, Залізняк і тисячі інших дивилися у очі смерті – реально воюючи за Україну. Можливо він коштами допомагав? Сумніваюсь. Чи може меншими героями є Семен і Василь Чучупаки і вся інша холодноярівська козацька братія?

І наостанок уривок з повстанської пісні:
“Памятаємо ж ми їх памятаймо такими,
памятай їх завжди Українська земля”

Владзьо Француватий

-1 thoughts on “«Чому Кайда не обв’яжеться гранатами», – думка тернополянина

 • 05:55 | 15.01.2011 о 05:55
  Permalink

  Видно що в автора проблеми з акеватністю.
  Кайда про гранати сказав у метафорі. Гранатами треба озброювати свою свідомість, а не тіло.

  Трошки про геройство минуле і сучасне:

  В ті часи і геройствувати було легше (по технічних моментах: небуло ТВ, як засобу маніпуляції свідомості; не було телефонів і інтернету, які зараз глобально прослуховуються і відслідковуються; не було на кожному метрі відеокамер; не було детекторів вибухівки і металодетекторів; не було вертольота щоб прочесати ліс; можна було легко сховатись і не переживати що по ТВ і по інету тебе впізнають…), по соціально-економічних (я ж один годувальник в сім”ї, а треба кредит виплачувати і дітей вчити); плодились виводками по 12-15 дітей, ризикував в осносному виключно своїм життям; життєві блага вартували копійки – хата мазанка, в сусідів позичив худобу на розплодок, кусок поля оброби і живеш собі. Влада-загарбники були відносно в рівних технічних умовах. А сучасні герої лиш підняли голови, відразу всіх активних відразу переловили. Янукович би дуже радів, якщо би західняки обв”язувались гранатами і саджали москалів на паль на театральній площі, не потрібно ж бо придумувати страшилки для східняків, і всякі політтехнологічні прийомчики для відвертання уваги від “головного”, безпека для людини важливіша за роботу чи соціальні блага (настрашити її цим легко). Тероризм проти влади по повній програмі розв”язує руки по відмиванні бюджетних грошей списаних на армію і антитероризм.
  Отдже, сучасним героям залишилось діяти в рамках так званого закону і так званих світових демократичних цінностей.

  п.с. Шановний ресурс, не перетворюйтесь в жовту пресу, не публікуйте анонімних статей.

 • 14:39 | 15.01.2011 о 14:39
  Permalink

  Автор теж, мабуть, сказав про гранати у метафорі;))

 • Сповіщення:Анонім

  • 13:48 | 17.01.2011 о 13:48
   Permalink

   А автор прав на 100 %. А тосидіти в теплих кабінетах , розїждждати на дорогих автомобілях – то , яке це геройство . Отакі то тепер лжепатріоти .

Коментарі вимкнені.