Юрій Чижмарь вважає, що пенсії чорнобильців і афганців можна подвоїти

Юрій ЧижмарНещодавно по всій Україні, а також в Тернополі, відбулися акції протесту. Під стінами Тернопільської облдержадміністрації кілька сотень невдоволених людей із прапорами мітингували «За Україну без антинародного режиму». Мітингувальники запевняли, що це лише початок боротьби.

Екс-голова ТОДА Юрій Чижмарь вважає, що організований вуличний спротив рішенням влади є природною формою народовладдя. Проти урізання зарплат на 20% у США в лютому цього року на вулиці вийшли навіть поліцейські.

– Активні вуличні протести – це бажання народу бути почутим у міжвиборчий період, – каже пан Чижмарь, – а для влади, як нещодавно влучно зазначив один із засновників та керівників Партії Регіонів Рибак це дзвіночок, на який не можна не реагувати. Ручне скорочення доходів громадян може бути крайньою мірою, коли усі резерви держави у кризових період вичерпані.

Юрій Чижмарь каже, що оцінюючи виступ міністра фінансів України Федора Ярошенка у Верховній Раді 22 вересня цього року при представленні Закону Про державний бюджет на 2012 рік, можна сказати, що прогнозовані показники дуже оптимістичні. Так темпи зростання ВВП за рахунок реальної економіки становитиме 105,0%, дохідна частина бюджету країни за рахунок оптимізації податкової системи збільшиться на 12,6%, додатково реальний сектор економіки за рахунок зменшення податкової бази отримає інвестиційний капітал в сумі понад 46 млрд. гривень.

– При таких показниках можна пенсії чорнобильців і афганців подвоїти, а не урізати. Чи може цифри не відповідають дійсності? Тоді слід поставити питання про відповідальність міністра фінансів, – каже Юрій Чижмарь. – На жаль українські “спритні політики” переводять вирішення проблеми у політичну площину, замість того щоб об’єднатися і єдиним фронтом відстоювати інтереси громадян. Коли на акціях протесту щодо захисту соціальних прав громадян я бачу окремих політиків з мегафоном у руках, які будь-що намагаються очолити рух, попасти у камеру журналістів і тим самим заробити “дешевий авторитет” розумію, що інтереси людей їм байдужі

Коментарі вимкнені.