Домени .ru і .su увійшли в десятку найнебезпечніших. Домен .ua – на 36 місці

У зоні .su в основному трапляються фішингові сайти і шкідливі програми. В .ru до них також додаються спамерські ресурси.

Національні домени .su і .ru зайняли, відповідно, п’яте і шосте місця в рейтингу найнебезпечніших доменів в Мережі, опублікованому компанією McAfee. У зоні .su в основному трапляються фішингові сайти і шкідливі програми. В .ru до них також додаються спамерські ресурси.

Самим небезпечним національним доменом верхнього рівня опинився .cm, що належить Камеруну. У ньому 36,7% сайтів можна розглядати як небезпечні – тобто що містять шкідливі програми або займаються фішингом. На другому місці Китай (.cn) з 23,4% шкідливих сайтів. Ще в минулому році цей показник становив лише 11,8%. Третє і четверте місця зайняли Самоа (.ws) і Філіппіни (.ph).

Домен .ua посів у списку 36 місце з 1% небезпечних сайтів.

Найбільш безпечним виявився домен Японії. Вже другий рік поспіль частка вредносних сайтів в ньому становить 0,1 відсотка. Той самий показник у Ірландії (.ie), Хорватії (.hr) і Люксембурга (.lu). У доменній зоні республіки Вануату (.vu), що займає п’яте місце в рейтингу найбільш безпечних, 0,2 відсотка небезпечних сайтів.

У свою чергу, самим безпечним ненаціонального доменом в 2009 році став .gov. Самий же поширений, .com, за рік перемістився з дев’ятого на друге місце в списку найбільш небезпечних зон.

Для звіту співробітники McAfee проаналізували 27 мільйонів сайтiв у 104 доменах верхнього рівня. За їхніми даними, до небезпечних можна віднести лише 5,8 відсотка цих сайтів.

Нагадаємо, в Україні розгортається конфлікт за право адміністрування національного домена .ua, що контролюється приватною особою. Суперечка йде за 25 млн грн на рік.

Український мережевий інформцентр, заснований Кабміном у 2003 році, подав у Міжнародну корпорацію з присвоєння доменів ICANN документи на перереєстрацію права адміністрування національного домена .ua.

Домен .ua був зареєстрований у 1992 році приватною особою Олегом Волощуком.

До 1995 року він займався адмініструванням українського домена, потім передав усі паролі Дмитру Кохманюку.

У лютому 2001 року ними була заснована компанія “Хостмастер”, що здійснює технічне обслуговування регістра імен у домені .ua.

ТСН

Коментарі вимкнені.