Амброзія з сусідніх областей буде тепер шкодити й тернополянам?
Амброзія наступає: кількість рослин та концентрація пилку у повітрі збільшилась. Особливо велика концентрація цієї рослини спостерігається у кінці липня, серпень та початок вересня на Вінниччині, де можуть бути небезпечними для людей, які чутливі до пилку амброзії, повідомляє УНІАН.
Донедавна вважалось, що ця рослина не притаманна для Поділля. Але ще минулого року науковці зареєстрували сплеск активності амброзії у Вінниці, який у рази перевищував показники попередніх років. Наразі вона й поступово освоює території сусідніх областей.
Зріла рослина амброзії полинолистої зовні схожа на полин звичайний. А коли вона починає сходити у травні, її подекуди плутають із чорнобривцями.
Тому вона часто залишається на клумбах та квітниках. У період цвітіння, який триває з кінця липня по жовтень, амброзія може сягати до двох метрів заввишки і може випустити у повітря до 1 млн. пилкових зерен, які із вітром переносяться на десятки кілометрів. Амброзія швидко адаптується та поширюється. Крім того, що завдає великої шкоди сільському господарству, амброзія полинолиста псує естетичний вигляд територій міст та інших населених пунктів, а у період цвітіння її пилок дуже зашкоджує здоров’ю людини. Він може викликати алергічну хворобу, так звану «осінню пропасницю», яка супроводжується підвищенням температури, набряком слизової оболонки верхніх дихальних шляхів і очей, погіршенням зору та приступами бронхіальної астми.
Коментарі вимкнені.