Тернопільська обласна рада порушила закон

Кожна друга обласна рада порушила закон про прискорений перегляд регуляторних актів

12 облрад, а також Севастопольська міськрада та Київська міськадміністрація не подали до Держкомпідприємництва перелік документів, які треба скасувати.

Київська міська державна адміністрація, Севастопольська міськрада, а також 12 обласних рад не подали до Держкомпідприємництва переліки регуляторних актів, які треба змінити чи скасувати. Зокрема, немає інформації від Полтавської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Луганської, Одеської, Херсонської, Закарпатської, Тернопільської, Львівської, Волинської, Рівненської та Хмельницької обласних рад, – повідомляє прес-служба Держкомпідприємництва.

7 березня 2011 року сплив 55-денний термін, протягом якого органи місцевого самоврядування мали подати Держкомпідприємництву переліки документів, які потребують внесення змін чи скасування. Це передбачено законом «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування», який був розроблений Держкомпідприємництвом за ініціативою Михайла Бродського.

Інформація про дане порушення з боку органів місцевого самоврядування була передана до Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів України.

За оцінкою Урядового уповноваженого з питань дерегуляції господарської діяльності Михайла Бродського, після аналізу документів, ухвалених протягом 20 років органами місцевого самоврядування, буде скасовано близько 40% рішень сільських, селищних та міських голів і районних рад всіх рівнів.

Довідково: закон «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування» набув чинності 11 січня 2011 року. Відповідно до нього, протягом 90 днів усі регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування, мають бути переглянуті. Регуляторні акти аналізуватимуться робочими комісіями на відповідність принципам державної регуляторної політики, зокрема, таким як доцільність,  адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, прозорість та врахування громадської думки.

Коментарі вимкнені.