Семибальний землетрус передбачають в Галичині сейсмологи
Одразу два землетруси сталися на Закарпаттi. На щастя, минулося без людських жертв та руйнувань. Однак сейсмологи, враховуючи небезпечнi тенденцiї, не вiдкидають можливостi нових, потужнiших пiдземних поштовхiв…
…”Я варила ранкову каву на кухнi. Десь о пiв на дев’яту в сервантi почав дзеленчати посуд, пiд ногами заскрипiла пiдлога, -розповiдає Марина Молнар, жителька Берегового. -Мiй чоловiк прибiг з вулицi й каже, що у нього землю пiд ногами хитнуло. Не встигли оговтатися, як телефон нiби сказився: дзвонять знайомi й родичi, дiляться враженнями. Майже всi казали, що до четвертої ранку не могли стулити очей. Я також не спала. Цiлу нiч за вiкном вили собаки…”
“За два днi до землетрусу з нашої вулицi зникли майже всi коти, – розповiдає Беата Бала, що мешкає у приватному будиночку бiля спортивної бази. – Сторожовi пси поводилися вкрай агресивно, немовби їх усiх одночасно вразила якась хвороба: припнутi собаки намагалися звiльнитися вiд ланцюга, тi, яким це вдалося, втекли”.
Нинiшний пiдземний поштовх – iз категорiї слабких. Тож, за словами фахiвцiв, не мiг мати руйнiвних наслiдкiв. Вiдчувалося лише похитування будинкiв, що неабияк перелякало людей…
“У середу о 8.40 прилади зареєстрували поштовх на глибинi понад 2 кiлометри. За шкалою Рiхтера, що визначає силу пiдземних поштовхiв в епiцентрi, землетрус у Береговому мав 2 – 2,5 магнiтуди, – каже завiдувач Ужгородської сейсмологiчної станцiї Свiтлана Плiшко. – А от за 12-бальною шкалою “МSK — 64″, що вимiрюється, власне, балами i враховує характеристику впливу пiдземних поштовхiв на надземний свiт (тобто вiдчуття людей, реакцiю споруд тощо), землетрус у Береговому характеризується як чотирибальний”.
За повiдомленням ГУ МНСУ у Закарпатськiй областi, поштовхи, силою 2 бали, повторилися й у четвер уранцi. На щастя, й цього разу жертв i руйнувань будинкiв не було…
В Українi є аж три сейсмоактивнi зони, серед яких Галичина. Тож земних поштовхiв можна чекати щодня.
Як вiдомо, Карпати – вiдносно молодi гори, а допоки гряда не сформувалася, землетруси i повiльне пiдняття окремих гiрських дiлянок у цьому регiонi — звичне явище. Деякi науковцi прогнозують потужнiшi поштовхи, бо протягом останнiх рокiв Карпати “таємниче мовчали” i накопичували енергiю, iншi з ними не погоджуються, бо напевне спрогнозувати дату та час землетрусу неможливо. За iншою версiєю, причиною останнiх землетрусiв могли бути зливи, якi призводять до послаблення тертя мiж плитами внутрiшнiх розломiв, а також зсуви грунту, – пише Експрес.
Коментарі вимкнені.