Якщо стрибнути в ополонку на Водохреща, то можна застудитися, – тернопільський морж

Як стати моржем, розповідає тернопільський любитель зимового плавання з багаторічним стажем Михайло Рибак.

 Він не радить стрибати у холодну воду непідготовленим людям на Водохреща, а підійти до справи ґрунтовніше, – пише “20 хвилин”.

– Коли найкраще починати моржувати?
– Ідеальний час для початку моржування – 15 серпня. З цієї дати температура повітря починає знижуватися на один градус щодня. І, якщо купатися періодично, організм дуже швидко звикає. А от якщо стрибнути в ополонку без підготовки на Водохреща, то можна застудитися.

– Скільки часу можна бути у холодній воді?
– Особисто я можу пробути у крижаній воді 3-5 хвилин. Але для початківців вистачить і кількох секунд. Переносити холод для людини цілком природно. Первісна людина народилася у печері. І усі, від старого до малого, не мерзли, бо були у постійному русі. Рухалися, щоб вбити звіра, розвести вогонь. З розвитком технічного прогресу це втратилося. І потім у Радянському Союзі впродовж 70 років фізкультуру проводили у теплих великих залах. А нам потрібно гартувати свої рецептори, аби вони могли витримувати холод, як і в давніх людей. Потрібно бігати та робити вправи на морозі.

– Тобто, окрім купання у крижаній воді, слід займатися фізкультурою на холоді?
– Також перед тим, як купатися, слід розігріти свої м’язи. Пробігтися, зробити кілька вправ. Людина, яка рухається, ніколи не замерзне. Крім того, усередині кожної людини є “внутрішня пічка”. Легенева тканина розігрівається від 70 до 90 градусів. Така температура потрібна, аби розігріти повітря, яке ми вдихаємо. У нас є багато ресурсів, головне – навчитися їх використовувати. Скажімо, у мене вдома взимку температура не перевищує 5 градусів. Але мені цілком комфортно, я добре сплю і не хворію.

– Де у Тернополі можна моржувати?
– Починати добре у джерелі у парку “Топільче”. Там є невеликий басейн з водою, яка холодна навіть улітку. Восени та взимку можна плавати у басейні-моржатнику, що біля клубу любителів зимового плавання “Нептун”. Там завжди є люди, які підкажуть вам, як усе правильно зробити, та допоможуть. У цій справі головне – наважитися. А вже за кілька тижнів організм звикне і у крижаній воді вам буде комфортно.

-1 thoughts on “Якщо стрибнути в ополонку на Водохреща, то можна застудитися, – тернопільський морж

  • 17:23 | 15.01.2012 о 17:23
    Permalink

    15.01.2012 року на Тернопільському ставі багато “моржували” рибаки ….

Коментарі вимкнені.