Антон і Світлана Баворовські з Тернопілля переконалися, що вирощувати соняшник — вигідно

Світлина від Подільське слово.

Спекотна погода останнього тижня сприяє успішному закінченню жнивної кампанії у нашому краї. Залишається стерня лише там, де ще недавно починали врунитися зернові. Господарники радіють хорошому врожаю. Могли б бути і кращі показники, якби не тривалі дощі навесні та спека на початку літа… 
Цього разу я побувала на жнивах у Грабовці — на полях, які орендують Антон і Світлана Баворовські.
Подружжя заснувало своє фермерське господарство двадцять років тому. Починали з двадцятип’ятигектарної площі. З часом обробляти свою землю їм довірили пайовики з сіл Грабовець та Білоскірка Великогаївської ОТГ. І нині Баворовські успішно господарюють ще на півтисячі гектарів полів.
Цього року у фермерському господарстві посіяли та вже зібрали горох, ячмінь, озиму пшеницю. А на двохсотгектарній площі красується соняшник. Почали вирощувати цю культуру порівняно недавно та переконалися, що це — вигідно. Коли квітує соняшник, краса неймовірна!
«Хочемо, щоб наші люди були заможні, — каже Антон Баворовський. — Колись колгоспник цілий рік мусів тяжко працювати, щоб заробити тонну збіжжя. Нині наші пайовики, навіть не працюючи у господарстві, мають за орендований пай більше. Ми з дружиною намагаємося працювати так, щоб і наші працівники, і пайовики мали якнайбільшу винагороду. Проте, як не прикро, іноді в гарячу пору жнив бракує робочих рук».
Збирання урожаю — дуже відповідальна пора. Розуміючи, що кожна хвилина у цей час багато важить, люди намагаються у максимально короткі строки закінчити роботу. Світлані Баворовській додаються нові обов’язки — вона стає куховаркою: готує смачні та ситні обіди, вечері для працівників поля й току.
Подружжя Антона та Світлани Баворовських знають як хороших господарників і щедрих меценатів. Вони допомагають освітнім закладам, підтримують культуру та людей, які опинились у складних життєвих обставинах.
Галина ЮРСА.

Фото автора.

Джерело: Подільське слово

Коментарі вимкнені.