Безпритульний голандець шукає чесну жінку на Тернопільщині

Два місяці в автомобільному фургоні без світла та газу на узбіччі траси Львів-Тернопіль, поблизу містечка Зборів живе безпритульний громадянин Нідерландів Віллі Ван Де Кауті. Чоловік стверджує, що його пограбували в поїзді три місяці тому, витягнувши з кишені всі документи. Мотор в його машині зламався, і зараз він живе з того що йому принесуть добрі люди, зокрема інспектори з сусіднього посту ДАІ.
Вони пригощають його хлібом та кавою, пускають в туалет. Чоловік хоче відновити документи, однак повертатися в рідну країну не прагне. Мріє знайти в Україні чесну жінку.
„В Голандії я працював у фірмі, що займалася експортом та імпортом товарів. Їздив в Африку, Росію. Потім працював в туристичній фірмі. В Україну приїхав 8 років тому, бо зустрів жінку з Одеси в Інтернеті – Оксану. Чотири роки жили разом – фантастично. Її друзі стали моїми друзями. Один її знайомий – Юра сказав мені, що має проблему з машиною, і я їздив у Київ купляти йому авто. А його дружина Таня потім мені дзвонить, розповідає, що Оксана – проститутка, і вона з Юрою вже разом сплять. Оксана мені потім пояснювала, що то не правда, але я зрозумів, що вона не чесна”, ― розповів Gazeta.ua Віллі Ван Де Кауті.
Чоловік спілкується з оточуючими ламаною англійською. Окрім того, часто плутається у фактах. Каже, що має 65 років і переніс інсульт в Україні через те, що нервувався з приводу роботи.
„Я жив у Зборові. Може я божевільний, але я хотів тут робити бізнес. Товари привозити – шоколад, і все інше. Мав тут в оренді бар. Був друг – Олег. Сказав, що в нього є проблеми – він мав три магазини тут. Потрібні були гроші. Я мав тоді достатньо грошей. Дав йому три тисячі гривень і 20 тисяч доларів – це багато грошей в Україні. Можна будинок купити. Я тепер питаю Олега – де мої гроші? Він каже, що немає”, ― розповідає голандець.
Певний час Віллі жив недалеко райцентру Теребовля ще в одної жінки. Вона, за словами, вирощувала картоплю і капусту.
„Її звали Ірина. Була інвалідом, але не божевільна. Там де вона жила – дуже погано. Туалет надворі, холодно. Душу нема. Друзі сказали, що вона також нечесна”, ― розповідає чоловік.
У Голандії Віллі мав маму та брата, однак ті померли. Повертатися в свою країну він не хоче. Йому подобається Україна, і він мріє знайти тут чесну жінку.
„Країна у вас фантастична. Подивитися за вікно – фантастика. Щоправда, дороги у вас погані, і не знаю, але люди кажуть, що президент поганий. То не мій президент – вибачте”, ― зазначає голандець.
В міграційній службі Тернопільської області зазначають, що про історію Віллі їм відомо. Однак наразі там не знають як йому допомогти саме через позицію голандця.
“Ми звʼязувалися з посольством Нідерландів, і там нам повідомили, що готові допомогти виготовити документи своєму громадянину і знайти його родичів в Голандії. Однак, зв’язуватися із родичами Віллі посольство може лише після згоди самого іноземця. Після розмови із чоловіком посол сказав, що він може вжити заходів щоби знайти його сестру, аби вона фінансово допомогла. Але основною умовою є особиста згода іноземця. Та, на жаль, Віллі сказав, що нікого шукати не потрібно і своєї згоди не дає”, ― розповідає начальник міграційної служби області Томаш Вербич.
Зараз Міграційна служба зʼясовує у прикордонників, на яких основах і за чиїм запрошенням голандець перебуває тут. Якщо зʼясується, що він порушник закону, його можуть оштрафувати, або примусово депортувати з країни.

Андрій ЯНОВИЧ, Gazeta.ua

Коментарі вимкнені.