Про надзвичайні ситуації на Тернопіллі та методи їх запобігання розповіли у ТНПУ
11 квітня на базі ТНПУ продовжила роботу постійнодіюча комісія Міністерства освіти і науки України з планової перевірки знань керівників органів управління освітою та вищих навчальних закладів Тернопільської області з питань безпеки життєдіяльності.
Працювали у такому ж режимі, як і 10 квітня: пленарне засідання, перевірка знань слухачів та видача посвідчень про проходження курсів. У виступах члени комісії розповідали про особливості роботи служб, представниками яких вони є, та вказували на окремі аспекти безпеки життєдіяльності, на які у першу чергу звертають увагу при перевірках закладів освіти.
Голова Тернопільської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Гасай Марія Миколаївна зазначила, що для їхньої організації безпека життєдіяльності є складовою частиною роботи. Також зупинилася на проведенні Всесвітнього міжнародного дня безпеки праці, який цьогоріч проходить під лозунгом «Запобігання професійним захворюванням». «Професійні захворювання на сьогодні, на жаль, залишилися чи не основною причиною нещасних випадків, – зазначила Марія Миколаївна. Окремо вона розповіла про професійні захворювання у сфері освіти.
Начальник територіального управління Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України у Тернопільській області Лаба Михайло Петрович розповів про структуру їхньої організації, стан травматизму в області, заходи до святкування Всесвітнього міжнародного дня безпеки праці. Доповнив його виступ головний державний інспектор Державної інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці в АПК, СКС, на транспорті та зв’язку Грицина Юрій Любомирович, навівши конкретні випадки нещасних випадків у освітній галузі в області.
Старший спеціаліст Тернопільського МРЕВ Солтис Сергій Володимирович у виступі оголосив цифри, які ілюструють травматизм на дорогах області та України. Крім того, вказав на основні причини ДТП та пріоритетні напрямки роботи служби.
Статистичними даними проілюстрував ситуацію в області головний інспектор відділу державного пожежного нагляду дізнання та ліцензування управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у області Протіковський Олександр Геннадійович. Він зазначив, що зафіксовано незначне зменшення пожеж по житловому сектору, проте на підприємствах спостерігають їх ріст.
Продовжив пленарне засідання начальник відділу цивільного захисту територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій у області Греса Ігор Іванович. Він розкрив значення лозунгу служби «Запобігти, врятувати, допомогти». Зокрема, полковник служби цивільного захисту Ігор Греса довів до присутніх порядок дій керівників навчальних закладів при загрозі виникнення та при виникненні надзвичайних ситуацій. Та наголосив на важливості проведення роз’яснювальної роботи. Також ознайомив з аналізом подій та надзвичайних ситуацій які виникали на території Тернопільської області за останні 10 років.
Чайкіна Галина Володимирівна, начальник управління організації держсанепіднагляду Головного управління Держсанепідслужби в Тернопільській області, ознайомила слухачів із санітарним законодавством. Про організацію колективного захисту на підприємствах та установах і про невиробничий травматизм доповів головний спеціаліст відділу захисту населення управління з надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Стручок Володимир Сергійович.
На основних умовах безпечного відпочинку та основних напрямах роботи рятувально-водолазної служби області розповів начальник Козак Василь Іванович. Він зазначив, що на разі є тенденція до збільшення нещасних випадків на водних об’єктах.
Про обов’язок оперативно інформувати про нещасні випадки нагадав завідувач сектору безпеки життєдіяльності Міністерства освіти і науки України Старик Анатолій Михайлович. Закінчив пленарне засідання Васильчук Микола Васильович, начальник служби охорони праці Міністерства освіти і науки.
Тернопільський національний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка
Коментарі вимкнені.