Чи пустять балетну школу у тернопільський драмтеатр

В обласній раді, після розблокування другого пленарного засідання 45-ої сесії, розпочали активно працювати й постійні комісії. Вони вже готуються до третього пленарного засідання, яке заплановане на 12 листопада. Так, 6 листопада, відбулося засідання комісії з питань духовності, культури, свободи слова та інформації. На її порядок денний було винесено більше п’яти питань. Декілька із них були просто заслухані і взяті до відома, а деякі потребували детального обговорення.

Наприклад, прохання приватного підприємця Марії Фоломйової надати їй у безоплатне користування приміщення у драмтеатрі, учасники комісії розглядають уже третій раз. Підприємець має намір відкрити Тернопільську дитячу школу класичного балету, і ще у серпні звернулася до обласної ради з проханням надати їй у користування танцзал у приміщенні драмтеатру. На попередньому засіданні громадянку Фоломйову попросили надати документи, які б свідчили про те, що вона може відкривати таку школу.

–  Питання розглядається повторно тому що  ми хотіли зрозуміти чим вона керується, – зазначив Михайло Тимошик, голова комісії. – Вона надала нам свідоцтво про реєстрацію підприємця та документ, у якому вказано, що вона займається такими напрямками діяльності: індивідуальна мистецька діяльність, театральна та концертна діяльність, освіта у сфері культури та всі види освіти. Приміщення вона просить надати безкоштовно, а комунальні платежі підприємець готова покривати. Наскільки я знаю виконуючий обов’язки директора театру не заперечує проти цього, є підтримка меценатів, і вона вже розпочала робити ремонт у цьому приміщенні.

Голова комісії таку ініціативу запропонував підтримати, адже подібного закладу в місті ще немає. Більш критично до відкриття такої школи ставиться інший член комісії, депутат облради Ярослава П’яла.

–  Якщо ми зараз впустимо бізнес безкоштовно в драмтеатр, то потім з’являться інші бізнесові проекти, які схочуть зайти туди, зазначила вона. – Є ляльковий театр, можливо варто було б розглянути інші пропозиції з приміщенням, а не тільки у драматичному театрі. Те, що школа не буде безплатною це зрозуміло. Адже педагогам треба буде платити зарплату. У договорі можна обумовити, якою буде група дітей, і скільки з них буде із соціально незахищених сімей, але талановитих. Таким чином комунальна установа дбатиме за цих дітей.

Заступник начальника департаменту культури, релігій та національностей ТОДА Михайло Франків зазначив, що подібна школа в місті уже є і успішно працює. Крім того, він наголосив на необхідності отримати від Марії Фоломйової  першочергові установчі документи та проект договору, а вже потім питання розглядати на комісії.

–  У нас в обласній експериментальній школі мистецтв є відділ класичного танцю, де працюють відповідні спеціалісти, – каже Михайло Франків. – Там колектив має звання, діти вчаться у державній установі. Я не знаю чим керується виконуючий обов’язки директора театру, це його право, надаючи танцювальний зал, у якому займаються актори театру, де готуються постановки танців до вистав, в оренду для майбутньої школи. Можливо тим, що підприємець пообіцяла щось з ремонтом? Зрозуміло, що вона не буде набирати дітей на безоплатній основі. А це, знову ж, тягне за собою певний порядок, це має бути відповідна документація. Вона може надати проект договору, який має розробити спільно з театром та  надати усі установчі, першочергові документи для відкриття такої школи.

Після обговорення учасники комісії та запрошені зійшлися на тому, що рекомендуватимуть в.о. директора драмтеатру Борису Репці підготувати проект договору щодо надання безкоштовно приміщення в оренду і подати його у юридичний відділ облради та на розгляд постійної комісії. Таким чином, питання відкриття школи балету у місті перенесли знову на наступне засідання комісії.

Кілька разів переносять із засідання на засідання, або знімаєють з розгляду ще одне важливе питання, яке також стосується тернопільського драмтеатру. Йдеться про подання кандидатури на посаду художнього керівника театру. За словами Михайла Тимошика це питання мають розглянути на наступному засіданні комісії, яке відбудеться ще до 12 листопада.

Ольга Захарова, Тернопільська липа

Коментарі вимкнені.