Єдиний в Україні навчальний інтернат для дівчат, що на Тернопільщині, відсвяткував ювілей
6 квітня 2013 року єдиному в Україні навчальному закладу для дівчат колегіуму-інтернату “Знамення”, який знаходиться в Марійському духовному центрі Зарваниця, виповнилося 5 років.
34 учениці 10-11 класів з Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської та Київської областей, окрім навчальних дисциплін Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти поглиблено вивчають предмети духовно-просвітницького спрямування: християнську етику, основи християнської психології, етику подружнього життя, релігієзнавство, філософію, опановують три іноземні мови: англійську, німецьку і польську. Щороку, влітку перебувають в англомовних таборах, які проводять педагоги з Бельгії. Разом з вчителями-наставниками дівчата відвідують школу Святого Франциска у Відні (Республіка Австрія) і гімназію Блаженного Петра Павла Гойдича у Пряшеві (Республіка Польща). Це школи-партнери колегіуму “Знамення”, з якими укладені угоди про співпрацю. Закінчивши колегіум-інтернат його вихованки отримують атестати державного взірця.
З нагоди ювілею архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василь Семенюк очолив Божественну Літургію, привітав учениць і педагогів, подякував і вручив грамоти всім, хто долучився до заснування цього закладу.
Радість свята з колегіантками розділили численні гості, з-поміж яких: представники влади, Вишнівчицький сільський голова, директори шкіл-інтернатів, шкіл християнського спрямування, сестри-мироносиці, сестри згромадження Пресвятої Родини, Фатімської Матері Божої, отці із чину святого Василія Великого.
Завідувач сектору спеціальної освіти та охорони дитинства управління освіти і науки облдержадміністрації Наталя Моравська від управління нагородила подячними грамотами директора і працівників колегіуму.
Керівник колегіуму-інтернату «Знамення» Анна Зварич подякувала усім та зазначила, що покровителькою закладу є Пресвята Богородиця, яка є найкращим взірцем для виховання дівчат: “У нас панує атмосфера добра, поваги, довіри, моральної чистоти. Це готує наших вихованок до дорослого життя. Дає їм силу тримати свої життєві позиції у тому середовищі, де вони будуть жити…».
Пряшів – це не Польща.