Герой Алярмик відвідав діток зі шкіл-інтернатів і збирається на східну Україну

«Повстанська абетка від святого Миколая» – так називалася акція, приурочена до улюбленого свята української дітвори, під час якої вихованці шкіл-інтернатів області отримали  тираж унікальних книжок тернопільського історика і громадського діяча Олега Вітвіцького. Аби читачі зрозуміли цінність подарунка, нагадаємо, що рік тому пан Олег по суті створив для маленьких українців нового національного супер-героя (на противагу різним там ніндзям, бетменам, аватарам та іже з ними). Таким став головний персонаж віршованої розповіді про життя та пригоди юного вояка Української Повстанської Армії Алярмика, оформленої у вигляді абетки.

– Ідея створити таку  книжку виникла кілька років тому, – розповів Олег Вітвіцький, – коли зіткнувся з проблемою знайти якусь дитячу національно-патріотичну літературу для власних донечки й сина. Як історику, мені дуже захотілося виправити таку ситуацію. Відтак разом з художником Любомиром Бейгером і створили «Повстанську абетку» для дошкільнят та молодших школярів.

Ставив собі за мету розповісти про важливі й складні події так, щоб дітям було зрозуміло. Та навіть не сподівався, що мій Алярмик матиме таку  популярність. Два перших наклади розійшлися миттєво. А незадовго до цьогорічного дня святого Миколая  до мене звернулися з обласного управління освіти з проханням подарувати такі книжки маленьким вихованцям шкіл-інтернатів. Видання книжки сьогодні справа не з дешевих, тому я відразу почав шукати меценатів. Єдиним, хто відразу відгукнувся, був депутат Тернопільської міської ради Віталій Цимбалюк. Тільки завдяки йому стало можливим надрукувати 1500 книжок, третину яких разом з іншими потрібними дітям речами ми з ним особисто розвезли по навчальних закладах міста й області.

– Як можна було не підтримати таку чудову ініціативу? – дивується Віталій Цимбалюк. – В мене нещодавно народилася донечка, тож будь-яка дитяча тема тепер хвилює особливо. До того ж ця оригінальна книжечка і на мене, вже дорослого чоловіка з історичною освітою, справила неабияке враження. Вона справді допоможе дітям зрозуміти непросту історію нашої країни і зростати справжніми патріотами. Мені було дуже приємно допомогти вихованцям шкіл-інтернатів не тільки матеріальними, а й таким от духовним подарунком.

Серед навчальних закладів, наймолодші вихованці яких отримали «Повстанську абетку» із супергероєм Алярмиком, були, зокрема,  і Теребовлянський навчально-виховний комплекс  та тернопільська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат для дітей зі зниженим слухом. Дякуючи за подарунки, їх керівники та педагоги відзначили, що національно-патріотичної літератури на історичну тематику для молодших школярів справді дуже бракує. Тим часом на фоні сьогоднішніх складних суспільно-політичних подій в Україні стало зрозуміло, що почуття патріотизму треба прищеплювати таки змалечку. Діти ж, слухаючи розповідь про книжку, яку потім отримав кожний з них, з великою цікавістю реагували вже на саме слово «вояки».

-Буду дуже радий, – каже Олег Вітвіцький, – якщо завдяки моїй «Абетці» воїни легендарної УПА й ті, хто захищає нашу державу сьогодні, будуть однаково сприйматися дітьми, як захисники і герої України. Також дуже хочеться, щоб її  читали діти в усіх регіонах, особливо на Сході, щоб книжка потрапила до тамтешніх шкіл і бібліотек. Віталій Цимбалюк обіцяє допомогти і в цьому, за що буду йому щиро вдячний!

Коментарі вимкнені.