Олеся Гудима: «Люблю, коли картини живуть своїм життям»
Її неймовірні картини вражають барвами та щирістю. А ще вони випромінюють особливе тепло, яке, здається, торкається серця. Тернопільська художниця Олеся Гудима вже давно стала творчим символом нашого міста. Сьогодні вона розповіла «Погляду», на сторінках яких видань можна побачити її роботи та коли тернополяни зможуть прийти на її виставку.
Олесю, шанувальники вашої творчості мають можливість милуватися вашими картинами у мережі Фейсбук. Однак неодноразово з’являлися вони і на листівках, обкладинках книг, журналів не лише українських, а й закордонних. Які ви ставитеся до цього?
Якщо говорити про використання ілюстрацій, як мрію, яку хотілося втілити у життя, то вона здійснилася. Щодо газет та інтернет-видань, то за останні роки було більше 80-ти публікацій, якщо про журнали, то картини потрапили на обкладинки таких, як «Літературний Тернопіль», «Золота Пектораль», «Слово Жінки», «Канон», я вдячна всім редакторам та журналістам за інформаційну підтримку. Щодо листівок то «Дерево життя» є на Добрій Листівці завдяки ініціативі Лілії Омельяненко. Також окремі роботи потрапили на обкладинки книг поетес Наталі Лазуки, Наталі Пасічник, письменника Олександра Вільчинського. Зараз цей процес триває, майбутніх авторів озвучу з часом.
Чи завжди у вас просять дозвіл на використання зображень ваших картин?
Звичайно, такі речі узгоджуються, адже йдеться про авторське право на зображення. Я відкрита до співпраці, але (!) для мене важливий матеріал, до якого йтимуть ілюстрації. Якщо є сумнів, інтуїтивно відчуваю, що цього робити не варто, то відмовляюся. Було й таке. На даний момент люди брали вже готові малюнки, на замовлення ще не працювала.
Чи імпонує вам такий спосіб популяризації вашої творчості?
Звичайно імпонує. Люблю, коли картина живе своїм життям.
Не було думки видати альбом із світлинами ваших робіт?
Бажання видати друкований альбом є давно. Але розумію, що на все свій час. Зараз він у мене наче порахований похвилинно. В першу чергу роблю найважливіше.
Олесю, розкажіть нашим читачам про свої творчі плани.
Творчий план — один, але він складається з тисячі компонентів, мільйону ходів. Потрібно встигнути реалізувати ті зображення, які вже є, але в уяві. Недавно читала, що 70 років – це 25 тисяч днів. Мене дуже зачепила ця інформація. Адже у кожної людини є призначення, мета, заради якої вона народилася, добре, коли людина усвідомлює це. Моя мете зараз – малювати, проводити крізь себе красу, радість, кольори, все, що хвилює. За останні роки мала багато виставок, але у Тернополі персональна була 8 (!) років тому, тому для мене це важлива подія – показати вживу результат багаторічної праці, пошуків, росту, врешті-решт — почуттів. Тому 1 червня о 15:00 годині в Художньому музеї на вулиці Крушельницької мої картини чекатимуть на своїх глядачів.
Також щодо творчих планів – впродовж року буде важлива подія, пов’язана з використанням картин для ілюстрацій. Чекаю, коли зможу озвучити її, у творчості – це своєрідна сходинка вгору, тому з нетерпінням чекаю результату.
Розмовляла Марта Тимчак.
Коментарі вимкнені.