Хто з тернопільських будівельників попаде у “чорний список”
В Україні близько 800 будівельних об’єктів перебувають в ризиковій зоні і не добудовуються (234 з них на Тернопільщині). Для вирішення ситуації буде створений «чорний список» забудовників.
Конфедерація будівельників України (КСУ) створила попередній «чорний список» недобросовісних забудовників. На даний момент йде обговорення всіх нюансів, ризиків і важелів управління.
«На сьогоднішній день ми маємо 800 об’єктів – це затяжне будівництво або недобудови, які впритул наближаються до критичної ситуації. Зараз ми радимо потенційним клієнтам, перш ніж купувати житло, зробити повний аудит новобудови, що будується», – попереджає голова ради директорів Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.
Перелік, після його остаточного затвердження, буде надано Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, а також органам державного контролю.
Список недобросовісних забудовників буде розділений на дві зони: червону (злісні порушення в сфері будівництва) і сіру (помилки в конструктивних рішеннях і фінансових відносинах). Також не виключено, що забудовник зможе залишити «чорний список» якщо «виправиться».
«Спочатку буде дано 3-4 роки на будівництво об’єкта, якщо компанія в строк не встигне, їй дадуть 2-3 роки на добудову, якщо знову не встигне, то ми хочемо, щоб власником об’єкта ставало держава і вже сама його добудовували», – продовжує пан Парцхаладзе. А якщо потрапив в «червоний список» забудовник протягом року буде демонструвати стабільну роботу і темпи будівництва, то він буде виключений з нього.
І навпаки, тим компаніям, які міцно застрягнуть в списку, швидше за все, доведеться взагалі припиняти свою діяльність – забудовникам буде відмовлено в кредитах, будуть перекриті канали до інвесторів, відмови в адміністративних відносинах на всіх рівнях, в тому числі і урядових.
Щоб уникнути ризикових ситуацій, необхідно страхувати забудовників, а зараз, як правило, інвесторів. «Та й страхування мало що дає. З часів незалежності України був лише один випадок виплати грошей», – пояснює генеральний директор СК «Індіго» Тетяна Родіонова.
У Тернопільській області у стадії незавершеного будівництва в області на початок року налічувалося 490 будівель та інженерних споруд
Із загальної кількості незавершених об’єктів 256, або 52,2% знаходяться в стадії будівництва, на 234 (47,8%) – будівництво тимчасово припинено або законсервовано. Основною причиною припинення будівництва є відсутність фінансування. З цієї причини законсервовано і тимчасово припинено будівництво 227 незавершених об’єктів, однак, більшість забудовників все ж мають намір продовжити будівництво (159 об’єктів).
Серед будівель незавершеного будівництва – 112 житлових будинків загальною площею 445,1 тис.м2.
Більше третини (38,7%) загальної кількості нежитлових будівель, що перебувають у стані незавершеного будівництва, складають будівлі для публічних виступів, заклади освітнього, медичного та оздоровчого призначення,
Із загальної кількості будівель та інженерних споруд – 245 незавершених об’єктів мають рівень будівельної готовності до 50%. Високий рівень будівельної готовності (більше 90%) мають 18,0% незавершених об’єктів. Частка об’єктів, будівництво яких розпочато до 1990 року залишається значною і становить 16,5% до загальної кількості незавершених об’єктів.
Більше третини (38,7%) загальної кількості нежитлових будівель, що перебувають у стані незавершеного будівництва, складають заклади освітнього, медичного та оздоровчого призначення/
Прошу звернути увагу на об’єкти. А тепер давайте згадаємо, скільки таких закладів побудували для міста Гуди, Лили, Щепановські та ін. НІОДНОГО. Невигідно. Грошей не буде. Заробітки не ті. Це на кв. м накрутив і продав. Для звіту ціна одна, для людей – інша. ТрОООООхи вища. А земелька то на халяву дістається. Тим більше, що для Гуди Джус старається. А от нехай подобудовують за свій кошт. Не обідніють. І не треба батькам буде перед зачаттям дитини спочатку побігати по місту в пошуках місця в дитсадку.