На Тернопільщині місць для екстримального проведення вільного часу стає все більше (фото)

Ми часто їздим по світу в пошуках емоцій від нових місць та краєвидів. В той же час рідко знаєм, яка краса у нас під боком. Про це пише Віктор Мацику у мережі Фейсбук.

– Сьогодні я знову це зрозумів, приіхавши на Кременеччину на запрошення Сергія Сімчука. Разом з Віктором Шумадою та Назаром Яворським мали змогу переконатись не тільки в гостинності кременчан та краєвидах, але долучились в цей урочистий момент до відкриття першого в Украіні офіційного парадрому, розташованому на Соколиній горі, поблизу Кременця.
Приємно, що це ініціатива власне не нас, а місцевих аматорів, федераціі парапланерного спорту та райдержадміністраціі, тому це наочний приклад, коли люди не чекають команди згори, а розвивають свій край самі, знаючи його та люблячи. Звісно потрібна підтримка обласної влади, бо є великі питання до карьєру, яке з анульованим дозволом продовжує видобувати вапняк та пісковик. Але Кременецька і рада, і адміністрація мають спільну чітку позицію, на наведення порядку, розпочате кримінальне провадження.

Нам вдалось не тільки поспілкуватись з мешканцями, послухати концерт самодіяльних колективів, але і фахово поспілкуватись з екологами, вченими, керівниками національного природного парку “Кременецькі гори”. В Європі концепція “охорони природи” давно перейшла в площину “захисту природи”, що передбачає грамотне використання природних ресурсів. Зараз, наприклад, для виробництва фанери використовується місцевий бук, який посаджений ще австрійцями. Тому екологи твердять, що ми зараз маємо всі свої дії прогнозувати за наслідками на 2-3 покоління вперед, і це як мінімум.

Наприкінці коротка історія парапланеризму на Кременеччині. Її початок у 1933 році, коли почався курс навчання, з’явились перші шкільні планери, були побудовані ангари на горі, житло для інструктора. З часом кількість літальних засобів зросла до 20 штук. Але все припинило існування в 1939 році з приходом Червоної армії. Все було знищено і забуто аж до теперішнього часу, коли традицію починають відновлювати. Перспективи, вважаю, величезні. Вже зараз на відкритті були спортсмени з Одеси, Києва, Рівного, Львова… Приіхали чехи, очікували приїзду поляків. Зважаючи, що в Україні до цього часу був тільки один офіційний парадром, який у тимчасово окупованому Криму, то до Кременця гарантовано приїзджатимуть з усієї України, а також Європи.
Попутного вітру тобі, Кременець!

Коментарі вимкнені.