Плани тернопільської влади на 2011-й рік

Реконструювати фасади будинків, привести забудову міста у відповідність до Генплану Тернополя, розробити план мікрорайону “Західний”, – пише газета “20 хвилин”

Це, а також відремонтувати кінотеатр “Перемогу” та сцену Співочого поля міська влада планує цього року.

А ще – реконструювати у 2011-му планують міський стадіон, приміщення КП “Палац спорту” та спортивної дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з греко-римської боротьби. І це — далеко не весь перелік запланованого у “Програмі економічного і соціального розвитку Тернополя на 2011 р.”. Цей документ ухвалили нещодавно на сесії міської ради. Адже влада вважає, що треба сприяти залученню вітчизняних та іноземних інвестицій, підвищенню привабливості міста, забезпеченню запланованих надходжень до бюджету розвитку міста та збільшенню обсягу інвестицій.

— Бачу, що тут планують підтримувати мале підприємництво, — каже депутат-свободівець Костянтин Маціпура. — Але наскільки мені відомо, у бюджеті щороку було по 100 тис. грн на відшкодування відсотків за кредитами. Проте їх врешті не використовували і перекидали на інші цілі? Чому?

Начальник відділу економіного розвитку та промисловості Тетяна Корчак, яка доповідала з цього питання, відповіла, що влада не винна. Мовляв, банки фактично не видають позик. Та й брати кредити під шалені відсотки підприємці не наважуються. Відтак надавати допомогу немає кому. Втім, вона сподівається, що незабаром цей процес зрушить з мертвої точки. До того ж, підприємців пообіцяли залучати до участі в тематичних національних, регіональних, місцевих і міжнародних виставках, ярмарках, фестивалях, конкурсах тощо.

Боротимуться зі “стихією”

— На виконання 35 програм у бюджеті міста на цей рік передбачили 28 млн грн, — каже пані Корчак. — Щоправда, виникають проблеми з наповненням казни.

Торік міська казна, за словами начальника фінуправління міськради Надії Кучер, недоотримала майже 13,5 млн грн. прибуткового податку з громадян. Депутати хотіли дізнатися, в чому причина? Проте начальника міської державної податкової інспекції, на котру поклали обов’язок зі стягнення податків, на засідання не прийшов.

Впорядкування руху транспорту з врахуванням пропозицій, викладених у “Комплексній схемі організації дорожнього руху Тернополя” — ще один цікавий пункт програми. Для покращення транспортної складової планують оновити рухомий склад тролейбусного парку КП “Тернопільелектротранс”. Для підприємства придбають 10 чеських тролейбусів, що були у користуванні.

Визнає міська влада і необхідність оновлення матеріально-технічної бази житлово-комунальних підприємств. Через це, зокрема, планують впроваджувати енергозберігаючі технології та обладнання. Негатив, з яким планують активно боротися, — стихійна та незаконна торгівля. “Воюватиме” влада також із закладами торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг, котрі працюють з порушеннями. Очевидно, функції контролю цих сфер життя міста передадуть новоствореній муніципальній поліції, як тільки ухвалять Статут цієї структури.

Для підтримКи місцевих підприємців-виробників, задовольнятимуть попит жителів міста продукцією від виробника. Тобто ярмарки влаштовуватимуть і надалі.

Промоцію міста в Україні й за кордоном, де його позиціонуватимуть як туристично-привабливий і культурно-мистецький центр, також обіцяють посилити.

Освіта, медицина, культура

Знайшли місце у Програмі і рядки про створення робочих місць, підвищення зарплати, рівня життя соціально незахищених верств населення. Зокрема, в рамках виконання програми “Турбота” надаватимуть адресну безготівкову допомогу сім’ям, включеним до Соціального реєстру сімей. Вони повинні довести, що перебувають у складних фінансових та життєвих обставинах” і при цьому не отримувати жодних інших допомог.

Охорону здоров’я таки очікує реформа, в тому числі реорганізація деяких медичних закладів. Натомість про освіту в Програмі написано — “удосконалення мережі навчальних закладів”. Культуру очікує “збереження мережі”. Хоча там не згадують про школу мистецтв і хорову школу “Зоринка”, але очевидно їх таки збережуть. Адже збираються підтримувати талановитих, обдарованих дітей і молодь. Це записано окремим рядком. Сприятиме влада і національно-патріотичному, культурному та духовному вихованню та самовихованню молоді.

Не обійшли увагою у Програмі і підготовку до футбольного чемпіонату “Євро-2012”. До цієї події мають збудувати, реконструювати та відремонтувати об’єкти спортивної інфраструктури. Зокрема базі школи №30 у “Пронятині” облаштують футбольне поле.

— У мене склалося враження, що цю Програму переписали зі старої — під кальку, — каже регіонал Петро Гоч. — Здійснення планів, внесених у неї, викликає сумніви. Обіцянки — обіцянками, а чи будуть реальні справи? Що чекає наше місто? Ми контролюватимемо всі кроки керівництва міста.

До речі, вирішити важливі для подальшого соціально-економічного розвитку міста проблеми, як визнали депутати, лише за рахунок коштів місцевого бюджету — неможливо. Тернопіль потребує значних капіталовкладень і підтримки на державному рівні. Тому обранці тернополян попросили уряд поліпшити фінансове забезпечення міського бюджету на 2011 р.

Довідка – Гроші на 2011 рік

593207,1 тис. грн – загальний обсяг доходів міського бюджету.

593107,1 тис. грн – заплановані видатки міського бюджету.

300 тис. грн – розмір оборотного касового залишку бюджетних коштів.

620 тис. грн – обсяги очікуваної субвенції.

150 тис. грн – обсяги надання кредитів з казни.

200 тис. грн – обсяг резервного фонду.

28392,2 тис. грн передбачили на реалізацію державних і регіональних програм.

12080 тис. грн планують отримати від податку з доходів фізосіб.

2800 тис. грн очікують від податку на прибуток підприємств.

1000 тис. грн хочуть отримати збіру за провадження деяких видів підприємницької діяльності, від єдиного податку – 1080, плати за землю – 500, збору за паркування – 240 тис. грн.

За рішеннями міськради

Коментарі вимкнені.